• Št. feb 2nd, 2023

Pohľad sám na seba aj o tom bude nová inscenácia Divadlo v Kocke

ByIMG_1979

okt 10, 2014 ,
divadlo-v-kocke
Plagát k inscenácii Divadlo v kocke.

Divadlo Jozefa Gregora Tajovského vo Zvolene uvedie dňa 17.10.2014 o 18:30 hod slávnostnou premiérou v 66. divadelnej sezóne novú autorskú inscenáciu pod názvom Divadlo v kocke s podtitulom Kam sme sa to dostali?

Autorská inscenácia je pripravená na mieru zvolenskému divadlu a jeho divákom. Ponúka netradičný pohľad na dejiny divadla, ktoré ožívajú v pútavej detektívnej zápletke a odhaľujú v dejinách to humorné a vzrušujúce, vďaka čomu je divadlo i v treťom tisícročí stále živým umením.

Pätica ľudí sa ocitne na neznámom mieste. Zdanlivo ich nič nespája, len to, že sú vytrhnutí zo svojho každodenného stereotypu. Aj napriek konfliktom začínajú pomaly odkrývať záhadu, ktorá ich obklopuje. Situácia je však zložitejšia, než sa zdá. Skrýva sa odpoveď v minulosti?

Vďaka edukačným prvkom je inscenácia výrazne prínosná pre teenagerov, žiakov i študentov, vítaní sú však všetci záujemcovia o neobvyklý pohľad na divadlo. Cieľom je nielen odhaliť hĺbku divadelnej histórie, ale aj nadchnúť diváka pre divadelné umenie ako také. S použitím variabilnej scény sa spolu s protagonistami prenesieme do antiky, stredoveku či renesancie, dotkneme sa mien svetových dramatikov i základných divadelných pojmov. Divadlo v kocke tak môže slúžiť ako odrazový mostík pre hlbšie spoznávanie divadla. 

Réžia: Richard Sanitra

Účinkujú: Svetlana Sarvašová, Barbora Špániková, Dominika Výrostek Misárová, Vladimír Rohoň, Daniel Výrostek, Ján Marcinek

Premiéra: dňa 17. októbra 2014

Všetko podstatné nájdete aj na stránke Zvolenského divadla.

divadlo-v-kocke