• Po. feb 6th, 2023

Johnny & Jeanette Williams z Južnej Karolíny zahrajú vo Zvolene

ByIMG_1979

okt 11, 2014
jeanette-johnny-williams
Plagát k podujatiu.

V jeden novembrový deň si budú opäť môcť prísť vychutnať všetci poriadnu porciu bluesgrassovej hudby na Starú radnicu, nakoľko v stredu 5.11.2014 príde odohrať svoj koncert dvojica skvelých hudobníkov – Johnny & Jeanette Williams so svojou sprievodnou kapelou.

Tento koncert je z radu koncertov, ktoré Richard Ciferský z Velvetagency už zorginozaval a dotiahol sem také mená ako Dale Ann Bradley & Steve Gulley, skupinu Fragment a naposledy WestWend. Tentokrát prídu až z Južnej Karolíny Johnny & Jeanette Williams so svojou sprievodnou kapelou.

Koncert sa bude konať 5.11.2014 na Starej radnici so začiatkom o 19-tej hodine a vstupné je nadstavené na 7 eur v predpredaji a na mieste a v deň konania to bude už 10 eur.

O Jeanette Williams

Od svojho sólového debutového albumu vydaného v roku 1994 sa Jeanette Williams stala jednou z najúspešnejších a slávnych žien bluegrassu. Jej zoznam cien a ocenení je vrcholom jej kariéry, ktorá stále rastie, rovnako ako jej fanúšikovia.

Jeanette prišla na hudobnú scénu v roku 1999, kedy jej hudobné vydavateľstvo Doobie Shea Records vydalo CD „Čerešňové kvety na jar“, ktorý sa držal 9 mesiacov na rebríčku Bluegrass Unlimited.

Na podporu svojho albumu sa  Jeanette a jej sprievodná kapela rozhodla cestovať od pobrežia k pobrežiu  na medzinárodnej úrovni, so svojimi silnými piesňami, anjelským hlasom  a úprimnými osobnosťami.

Pochváliť sa môže s viac ako desať SPBGMA nomináciami a  tromi víťazstvami  ako speváčka roka (2009, 2012 a 2013), s dvomi IBMA cenami (2006 a 2009), so zaznamenanou udalosťou roka s dcérami Bluegrass, s  dvomi songwriting oceneniami (2007 Chris Austin v kompozičnej súťaži v MerleFest, 2008 IAMA Songwriting) a viac ako dvadsaťročnými skúsenosťami v oblasti výkonu Bluegrass Gospel.

Mike Reid ponúka podporu a pochvalu za výkon a na margo toho povedal „Jeanette Williams je skvelý umelec. Ona sa nesnaží predať čokoľvek. Jej zámer je čistý –  len hudba, spieva s étericky nádherným hlasom a obrovským citom. Kompletný projekt produkoval Nashville veterán Bruce Dees, vydanie je naplánované na jeseň 2014.

Nám už neostáva nič iné, len Vás pozvať na tento výnimočný hudobný koncert.

jeanette-johnny-williams