• Po. jan 30th, 2023

Zvolenčania na Majstrovstvá Európy!

ByIMG_1979

okt 19, 2014 , ,
star-cup-2014-zvolen
Star Cup 2014 Zvolen. Foto: Milan Krnáč.

Po dvoch jesenných celoslovenských pohárových súťažiach vo fitness detí,  nominačná komisia Slovenskej asociácie kulturistiky, fitness a silového trojboja uzavrela nomináciu na IFBB Majstrovstvá Európy v detskom fitness.

Slovensko a Zvolen budú v Budapešti už túto sobotu reprezentovať  Daniela Korečková (kategória dievčatá do 7 rokov), Emma Čábyová (kategória dievčatá 8 – 9 rokov) a Damian Korečko (kategória chlapcov do 12 rokov) z TŠK F.R.E.S.H., ktorý pracuje pri TŠ Zuzany Niščákovej.

Všetci získali prvé miesta vo svojich kategóriách vo Zvolene a v Starej Ľubovni počas októbra tohto roku a svojím výkonom presvedčili, že reprezentovať našu krajinu si zaslúžia. V poslednej pohárovej súťaži Veľká cena Starej Ľubovne, triumfovala aj ich trénerka a vedúca klubu Zuzana Niščáková, a to najlepším celkovým umiestnením všetkých svojich zverencov.

Na ME boli nominované aj ďalšie Zvolenčanky: Nelli Novodomská a Tatiana Kožuchová. Všetkým reprezentantom držíme na ME palce a veríme, že tvrdá drina, ktorú absolvujú počas náročnej prípravy, prinesie ovocie v podobe vytúžených medailí. Z júnových Majstrovstiev sveta 2014 v detskom fitness prinieslo Slovensko domov niekoľko cenných víťazstiev a Pohár národov.

Článok: Milan Krnáč.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri