• So. mar 25th, 2023

Tri prasiatka zožali na premiére obrovský aplauz

tri-prasiatka-djgt-zvolen-11
Foto: ZV-podujatia.

Kde bolo, tam bolo, bol raz ……

Nie, nie , nie,  to nie je správne … a čo tak na úvod veľké poďakovanie celému realizačnému tímu, hercom a v podstate všetkým, ktorí znova oživili a priniesli divákom Divadla Jozefa Gregora Tajovského rozprávku, ktorú  pre zvolenské divadlo napísali P. Pavlac a M. Vajdička a ktorá mala premiéru 4.12.2005.

Reč je o rozprávke Tri prasiatka, ktorej túto oprášenú verziu si zobrala pod palec dramaturgička Uršuľa Ferenčuková, korepetície a hudobné aranžmán Pavel Korduliak, scénu vytvoril Marek Gašpar Šafárik, hercov poobliekala Jana Hurtigová a réžiu mal Branislav Matuščin.

Na javisku sa predstavili v úlohe prasiatok  Dana Karolová ako Truhlík, Leňoša zahrala Iveta Marcineková a Bachroša Richard Sanitra. V koži Vlka Johnyho bol Ondřej Daniš, prefíkanú líšku Ňufu stvárnila Jana Pilzová a krtkaa Ruda Ján Marcinek.

Samotnú rozprávku netreba obzvlášť predstavovať, respektíve samotný príbeh,  aby sa nič neprezradilo, ale môžeme naznačiť to,  že samotný príbeh, ktorý je prezentovaný interaktívnou formou pritiahne a okrem toho aj pár pesničiek v podaní samotných hercov odznie.

Na samotný záver predstavenia bolo pripravené pre deti jedno prekvapenie v podobe možnosti si ísť zatancovať na pódium počas toho, čo všetci účinkujúci hrali a spievali záverečnú skladbu tejto rozprávky a to od Ega – Žijeme, len raz. Na javisku sa zaraz objavilo množstvo detí, ktoré tam pekne do rytmu dupkali až do záverečnej klaňačky.

Po premiére sa samozrejme konala autogramiáda s hercami  a veru jej  nebolo konca kraja, nakoľko samotné deti boli úžasné a nedali vydýchnuť hercom.

Tri prasiatka môžeme rozhodne všetkým doporučiť.  Po všetkých stránkach to bolo fantastické predstavenie, ktoré upútalo  detského diváka počas celého predstavenia. Celé predstavenie je poňaté v modernom duchu,  nielen čo do postáv líšky a vlka,  tie sa rozhodne kostymérke podarili, ale aj samotná scéna  pôsobí sviežim dojmom,  aj keď krtko skoro sedmokrásky na premiére nechtiac zoťal.

Pred uvedením rozprávky vyhlásilo divadlo výtvarnú súťaž, do ktorej sa mohli zapojiť deti z materských alebo stredných škôl a samozrejme témou ich prác bola téma rozprávky. Samotné kresby boli  v deň premiéry v priestoroch divadla rozmiestnené a celkovo sa zapojilo do tejto výzvy viac ako 20 škôl alebo škôlok s 300 prácami. Najlepších 10 prác bude odmenených.

Video – záver predstavenia a klaňačka

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri