• Ne. feb 5th, 2023

Červení nadelili riadnu porciu gólov Modrým

spolocna fotografia stefanskeho futbalu
Spoločná fotografia 21. ročníka Štefanského futbalu Červení a Modrí. Foto: ZV-podujatia.

Doslova gólových hodov boli svedkami diváci, ktorí si nenechali ujsť už tradičné Štefanské futbalové zápolenie Červení verzus Modrí, ktorého 21. ročník sa konal na ihrisku 6. ZŠ na sídlisku Zlatý potok.

Počasie na samotnom zápase pripomínalo svojim charakterom skôr jar ako december a tak si tento duel prišlo pozrieť vskutku veľa ľudí. Okrem pozerania sa na naháňajúcich sa hráčov za loptou bolo možné patrične sa osviežiť v pojazdnom bufete, v ktorom si každý našiel to svoje. Komu však nestačilo, kade- tade bolo vidieť nalievať aj z niečoho podstatne tuhšieho.

Zápas sa začal tradične výkopom a tentokrát po boku Vladimíra Manku stála dáma a to konkrétne primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová. Po výkope sa však nepokračovalo v zápase, ale symbolickou minútou ticha sa spomínalo na tých, ktorí tu už nie sú medzi nami.

Tento rok to boli dve mená a to konkrétne aktívny odchovanec a futbalista mesta Zvolen Ing. Jaroslav Kelemen a Prokop Jícha, vynikajúci futbalista spadajúci do zlatej éry zvolenského futbalu.

Po tomto akte sa už mohol začať zápas, v ktorom boli diváci svedkami až 15-tich gólov, z toho jeden dal do brány Červených nešťastný vlastenec. Po prvom polčase bol stav zápasu 3:1 pre Červených, ale po polčase sa začalo nie z oblohy, ale do brán sypať. Po záverečnom hvizde sa pre 21. ročník Štefanského futbalu zaknihoval do tabuliek stav 9:6 pre Červených.

Po futbalovom zápolení sa konalo losovanie bohatej tomboly o vskutku zaujímavé ceny, tento rok však prvá cena nebol kapor, ale tablet.

Ako zvyčajne Vám prinášame pár fotografií a zároveň Vás chceme pozvať na tradičný už 59. ročník Silvestrovského futbalového zápolenia AC Štácia – FC Mesto, ktorý sa bude konať už najbližšiu stredu 31.12.2014 so začiatkom o 13-tej na ihrisku Technickej akadémie vo Zvolene.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.