Šarišanka si odviezla zo Zvolena plný počet

zhkm-zvolen-zhk-presov-2014-zvolen-9

Aj pred bránkov Šarišanky Prešov bola neraz trma vrma. Foto: ZV-podujatia.

Možno by voľakto očakával, že sa v tento sviatočný čas nič nebude diať, ale opak bol pravdou a okrem iných podujatí sa konal aj hokejový zápas už 14. kola v 1. lige žien medzi ŽHKm ZvolenŽHK 2000 - ŠARIŠANKA Prešov

Po nie priam vydarenom zápase so Spišskou Novou Vsou sem pod Pustý hrad prišla Šarišanka Prešov a dal sa preto očakávať vyrovnaný duel s možným prekvapením.

Začiatok zápasu nezačal priam ideálne, už po 50-tich sekundách hry sa presunula za chrbát Hrčkovej Štofaníková a bolo to zrazu 0:1. Našim babám to však neubralo na eláne, peknou hrou vyvíjali tlak na súperky a v 7. minúte sa podarilo vyrovnať z hokejky Tišťanovej na 1:1 a zaraz panovala lepšia nálada.

V druhom dejstve boli diváci svedkami až dvoch gólov, avšak viacej sa tešil fanklub z východu Slovenska. Všetko to začalo v 24. minúte počas nášho oslabenia, kedy sa k puku dostala Fortunová a bolo 1:2. O ďalšie 4 minúty Mišková a za stavu 1:3 to už nevyzeralo až tak dobre, ale ešte vždy ostávala posledná tretina zápasu na rozhodnutie.

V poslednom dejstve sa však okrem pár skvelých momentov a nejakých tých narazení na seba a mantinel v podstate nič výnimočné nestalo a tak po záverečnom hvizde a pred podávaním rúk bol definitívne spečatený výsledok zápasu 1:3 pre Šarišanku Prešov.