• So. mar 25th, 2023

V mrazivom počasí vyhralo Mesto nad Štáciou

obe druzstva spolocne pozuju
A pekne po kope AC Štácia a FC Mesto. Foto: ZV-podujatia

Vo Zvolene sa za posledných XY rokov (veľa) stalo tradíciou, že v posledný deň sa okrem osláv Silvestra na námestí koná v poobedňajšom čase futbalové zápolenie medzi AC Štácia a FC Mesto a ani tento rok nebolo tomu inak.

A práve preto sa uskutočnil na ihrisku Technickej akadémie vo Zvolene v poradí už 59. ročník tradičného Silvestrovského futbalu (SiFu).

Jedna vec, ktorá rozhodne chýbala bola prvá pomoc pre hráčov, ktorí potrebujú doping počas zápasu, ale ostatné veci ako dva bufety so všakovakým sortimentom na zahriatie ako aj predaj tombolových lístkov boli samozrejmosťou.

Samotný zápas fundovane komentoval Marián Kološta, ktorý okrem informácií o dianí na hracej ploche porozprával aj veľa zaujímavostí a pikantérií z ostatných ročníkov Silvestrovského futbalu.

Zápas sa začal tradične výkopom a tentokrát po boku Vladimíra Manku stála dáma a to konkrétne tento rok v komunálnych voľbách zvolená primátorka mesta Zvolen Ing. Lenka Balkovičová. Pred slávnostným výkopom sa ako zvyčajne symbolickou minútou ticha zaspomínalo na tých, ktorí tu už nie sú medzi nami.

Tento rok boli spomenuté až tri mená a to konkrétne aktívny odchovanec a futbalista mesta Zvolen 55- ročný Ing. Jaroslav Kelemen, 78- ročný nestor zvolenského futbalu Prokop Jícha, vynikajúci futbalista spadajúci do zlatej éry zvolenského futbalu a tretie meno, na ktoré sa spomínalo bol 78-ročný Štefan Koštialik, bývalý tajomník futbalového klubu.

Po minúte ticha primátorka mesta Zvolen kopla oranžovú loptu Vladimírovi Maňkovi a ten ju následne poriadne vykopol do vzduchu a po dopade na hraciu plochu sa dal považovať zápas za otvorený.

Od samotného začiatku zápasu mal FC Mesto navrch, peknou hrou ešte v prvom polčase vytvoril dvojgolový náskok, ale postupne ako plynuli minúty zápasu sa aj samotný výsledok zápasu menil.

Po záverečnom hvizde sa zapísal do štatistik výsledok 3:5 pre FC Mesto a ako komentátor Marián Kološta poznamenal, v jubilejnom 60-tom ročníku sa dá očakávať veľká oslava.

Po skvelom futbalovom zápase sa konala tradičná sponzorská tombola, v ktorej aj tento rok bolo veľa zaujímavých cien a tá najhodnotnejšia bola, ako za posledné roky farebný LCD televízor.

Video 

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.