Schieber a Zvarová naj bežcami Behu oslobodenia obce Budča

V sedemdielnom seriáli tohtoročnej Zvolenskej bežeckej ligy (ZBL) sa v sobotu 29.apríla uskutočnilo v poradí tretie podujatie ako 27.ročník Behu oslobodenia obce Budča.

Pred Obecným úrad Budča organizátori za Obec Budča a Cyklo Zvolen o. z. pripravili preteky v hlavných kategóriách od 12-tej hodiny a od 10-tej hodiny prebiehali preteky určené mládežníckym kategóriám od detí predškolský vek až po starších žiaci na tratiach od 50 m do 1400 m. Súčasťou pretekov bola i kategória „Kolo pre zdravie“ pripravená pre nadšencov behu bez rozdielu veku a výkonnosti.

V hlavných pretekoch BO Obce Budča vybehla na trať stovka pretekárov v siedmych kategóriách. Traťs dĺžkou 8 400 metrov s prevýšením 232 metrov viedla okolo obce cez „Kremenný Jarok“ a „Sietno“ so štartom a cieľom pri obecnom úrade po asfaltových cesta i lesných cestách.

V kategórii juniorov do 19 rokov Peter Ursíny (ŠK Atléti BS). V kategórii mužov do 39 rokov zvíťazil prekvapivo amatérsky bežec zo Zvolenskej Slatiny Matej Schieber (bez klubovej príslušnosti) pred Jozefom Gibalom (ŠK Atléti BS) a Vladimírom Dolincom (Dolincovci ). V kategórii mužov do 49 rokov dominoval Andrej Bramuška (Bučina DDD Zvolen) a v kategórii mužov do 59 rokov zvíťazil Zvolenčan Milan Valocka (Bežkaj team skorej čím drelej). Medzi mužmi v kategórii nad 60 rokov pribehol ako prvý Bohuslav Melicherčík (BM Atletik). V ženských kategóriách do 39 rokov zvíťazila Nikola Berčíková (TJ Slávia Zvolen) a nad 40 rokov Anna Zvarová (Svetielko nádeje).