• Ne. okt 1st, 2023

Vo Zvolene úspešnejšie Popradčanky

Autor IMG_1979

jan 14, 2012
bk-zvolen-zbk-whirlpool-poprad
Foto: Ján Števonka.

Po tom, ako zasadli žiaci v novom roku do školských lavíc sa začala aj prvými zápasmi žiacka basketbalová súťaž na IX. ZŠ na sídlisku Západ.

V kategórii junioriek v skupine o 1. – 8. miesto sa v piatok 13.1.2012 proti sebe na palubovke postavili domáce dievčatá z BK ZŠ Zvolen a dievčatá z klubu ŽBK Whirlpool Poprad.

V neľahkom zápase sa výsledok v úvode rodil dosť nejasne a od druhej polovice zápasu už zverenkyne domáceho trénera Mgr. Ľubomíra Douška neudržali súperky na uzde. Tie im rýchlymi protiútokmi nastrieľali pár pekných košov.

Prvá štvrtina bola poznačená značnou dávkou opatrnosti na oboch stranách. Oba kluby sa snažili prečítať taktiku a možnosti súpera a nájsť popritom recept na zvyšok zápasu. 13:17

V druhej štvrtine sa pokračovalo v podobnom duchu. Zvolenské juniorky držali ako tak krok so súperkami, ktoré akoby mali zviazané ruky a nedarilo sa im rozvinúť poriadne hru. 22:33.

Po príchode zo šatní sa tretia štvrtina značne zrýchlila, nabrala na dynamike. Po oddychových časoch trénerky Popradčaniek jej zverenkyne značne ožili a koše začali padať vo väčšom počte do zvolenského koša. 34:52.

V poslednej štvrtine sa aj napriek veľkej snahe nepodarilo domácim dievčatám zvrátiť stav a tak sa skončil tento prvý zápas prehrou 49:65.

Najbližší zápas čaká zvolenské juniorky už túto nedeľu o 10:00 hod. proti BK Ružomberok.

Video – BK ZŠ Zvolen v bielom – doporučujem zapnúť tlačidlo HD na videu

Fotografie

Podobná téma