Na Doprastave sa konali Majstrovstvá oblasti v stolnom tenise 2015

benc-mochnacky-baloghova-cerovska-zaloudek-Lauko

Víťazné zloženie MOb vo štvorhre zľava Benc, Mochnacký, Baloghová, Cerovská, víťaz dvojhry Žaloudek, Lauko Foto: Stano Macko

ObSTZ vo Zvolene usporiadal Majstrovstvá oblasti v stolnom tenise jednotlivcov pre rok 2015 pre oblasť Zvolen, Krupina, Detva, ktoré sa z poverenia VV – ObSTZ Zvolen konali v zabezpečení STO TJ Doprastav Zvolen v špecializovanej stolnotenisovej hale v kategóriách dvojhra a štvorhra.

Turnaja sa  zúčastnilo 36 hráčov uvedených na súpiskách družstiev  oblasti od V. ligy a IV.ligy a hráči z III. ligy vedení na súpiskách družstiev od piateho miesta (vrátane) nižšie. Mohli štartovať teda i extraligové hráčky hrávajúce v oblastnej súťaži mužov.

Turnaja sa zúčastnilo 36 hráčov z 12 oddielov a vo štvorhre nastúpilo 17 dvojíc. V jednotlivcoch sa hralo v 9 skupinách systémom každý s každým a prvý dvaja postupovali do finálového 18 členného pavúka, v ktorom bojovali postupujúci vyraďovacím systémom o záverečné poradie.  Na štyroch stoloch sa odohralo celkom 81 zápasov v dvojhre a 16 vo štvorhre, kde sa hralo iba KO systémom.

Tituly z minuloročných MOb obhajovali v dvojhre Ján Beňovic OTJ (Hontianske Nemce) a vo štvorhre dvojica Coplák – Dodok (obaja OTJ Hontianske Nemce).

V dvojhre si so všetkými mužskými súpermi poradil Tomáš Žaloudek ml. hrajúci za TTC Budča a vo štvorhre dominovali extraligové ženy hrajúce za mužov Doprastavu Zvolen Petra Cerovská a Veronika Baloghová, ktorá ako jediná v skupine zdolala celkového víťaza dvojhry. Na otvorení sa zúčastnil viceprimátor Zvolena Jaroslav Stehlík a Pavol Grznár predseda OZTK Zvolen.

Inak celý turnaj prebehol vo veľmi dobrej atmosfére – organizácia nezlyhala.

Víťazi jednotlivých kategórií získali titul majstra oblasti, prví štyria v každej disciplíne získali diplom, ktorí im odovzdali riaditeľ turnaja Miroslav Pirnik a hlavný rozhodca turnaja, predseda ObSTZ Zvolen Dezider Benc, ktorý na margo turnaja skonštatoval: „ Zvíťazili mladí hráči, v jednotlivcoch 23 ročný Žaloudek z Budče pred 41 ročným Lovásom z H.Nemiec a v štvorhre dievčatá z Doprastavu. Práve finále štvorhry bolo záležitosťou iba Doprastavu a je zaujímavé, že vekový rozdiel súčtu rokov aktérov bol takmer 100 rokov, keď sa stretli dvaja najstarší účastníci majstrovstiev (ja mám 57 rokov a Rudolf Mochnacký 71) proti 18 ročnej Baloghovej a 17 ročnej Cerovskej, t.j. 128 rokov veteránov voči 35 rokom extraligových dievčat. Je dobré, že zvíťazila mladosť, ale vidieť, že stolný tenis sa dá hrať do neobmedzeného veku.“