MVK Zvolen zdolal Skalicu v oboch zápasoch

mvk-zvolen-sklalica-2015-zvolen-4

1.liga vo volejbale mužov pokračovala  12 dvojkolom a volejbalisti MVK nastúpili na domácej palubovke proti  siedmemu celku 1.ligy ako vedúce mužstvo súťaže a s prehľadom  v oboch stretnutiach zvíťazili a upevnili si vedúce postavenie. 1.stretnutie MVK Lokomotíva ZvolenVK Skalica 3 : 1    (-27,24,19,19) V prvom stretnutí si volejbalisti MVK v prvom sete skomplikovali zbytočne situáciu, keď zahodili isté lopty a umožnili hosťom premeniť až siedmi setbal. V ostatných setoch však kontrolovali priebeh a poľahky si poradili so snaživým súperom. Dominovali vo všetkých herných činnostiach, no veľa bodov darovali súperovi pri skazenom podaní, či smečoch do autu. Hostia držali krok s MVK  iba v druhom sete, no domáci spresnili hru a zvýšili dôraz na sieti a riskovali na podaní, dobre hrali na blokoch i na smeči a nedali si víťazstvo ujsť.

Zostavy:

MVK: Vrtieľka, Orolín J., Vaško, Kučera, Majer, Puškár, libero Fehérpataky, striedali Uhrín, Kamenský

Tréner: Martin Vaško

2.stretnutie

MVK Lokomotíva Zvolen – VK  Skalica 3 : 0  (22,16,19)

V druhom stretnutí začali lepšie domáci, no Skalica v koncovke  vzdorovala viac do stavu 22:22, kedy sa hral najlepší volejbal dvojstretnutia, po dlhých výmenách a bojovnom výkone na oboch stranách boli nakoniec lepší Zvolenčania. V druhom dejstve MVK potvrdili  dominanciu vo všetkých herných činnostiach, skvele podávali, výborne blokovali a presadzovali sa technicky i tvrdosťou na sieti. MVK kontrolovali priebeh a zaslúžene dotiahli i druhý zápas do plného bodového zisku. Upevnili si tak vedúce postavenie v prvej Slovenskej lige.

Zostavy:

MVK: Orolín J., Vaško, Puškár, Vrtielka, Kliment, Kováčik, libero Uhrín,

Rozhodoval: Vasil Cicák

Zápasy trvali  99  a  59 minút

Stretnutia sledovalo 40 divákov

Stretnutia výstižne zhodnotil tréner MVK Martin Vaško: „V tomto dvojzápase sme hrali so súperom s konca tabuľky. V prvom zápase sme sa trošku hľadali hlavne na prihrávke, no pomaličky verím, že to začne prichádzať. V druhom zápase to už bolo lepšie. Zafungovala i súhra a obrana, hra v poli a odrazilo sa to na výsledku. Vieme na čom máme popracovať, o to sa budeme snažiť v príprave.“