Zvolenské volejbalistky majú po prvej časti nakročené k extralige

slavia-tu-zvolen-volejbal-1-liga-2015

Kompletná zostava 1. liga žien TJ Slávia TU Zvolen. Foto: TJ Slávia TU Zvolen.

TS - Ženské družstvo TJ Slávia TU Zvolen má za sebou úspešnú prvú polovicu sezóny. Po tej minuloročnej, kde im o jeden bod ušla účasť v baráži o postup, vyhrali základnú časť a mieria postupnými krokmi k najvyššej slovenskej súťaži. Ak si to rozoberieme na drobnejšie, minulý rok bol pre klub prelomový v tom, že sa funkcionári rozhodli vytvoriť seniorskú zložku v podobe trénera so skúsenosťami z extraligy, ligy majstrov a manažéra z pozície prezidenta mužského volejbalového klubu.

Prvý rok bol stabilizačný a ukázal veľký potenciál hráčiek v tomto regióne. Druhý rok už slávistky disponujú podstatne širším kádrom zloženým prevažne zo študentiek čo je výborný predpoklad aj pre potreby tréningového procesu. Sezóna 2014/2015 sa začala v októbri a postupom času sa v nej vykryštalizovali lídri do tabuľky ktorý si v druhej časti zahrajú v skupine o 1 až 4 miesto.

Veľmi dobre pôsobí mladé družstvo Krupiny a svojimi skúsenosťami vie značne potrápiť Rimavská Sobota. Zvolenčanky sa rozohrali so slabšími súpermi a až zápas v Krupine ukázal lepší volejbal. V zápase nastúpili v oklieštenej zostave a podelili si férovo body. Potom trénerov nemilo prekvapilo zaváhanie v ďaľšom kole proti Púchovu v ktorom zbytočne stratili body a nechali sa na chvíľu predbehnúť v tabuľke práve Krupinou.

Treba však povedať, že od tohto zápasu podľa slov trénera pritvrdili v koncentrácii, v tréningoch a prejavilo sa to na výsledkoch. Hernú pohodu im narušilo vážne zranenie kľúčovej smečiarky v Čadci. Dostali sa z toho, pomohla im hlavne skúsená Janka Tužinská svojim prístupom, zabrali všetky hráčky. Zvolenčanky doslova sfúkli z palubovky Rimavskú Sobotu v pomere 3:1, 3:0. V domácej odvete s Krupinou na ktorú si našlo cestu plné hľadisko v podobe 200 divákov, síce nezvládli jeden tajbrejk ale druhý zápas v pomere 3:0 naznačil akou hrou a výsledkami sa chcú prezentovať. Pozitívom je že zvolenské dievčatá už zdolali presvedčivo každého súpera a keď prehrali tak len v nešťastných tajbrejkoch.

Práve družstvo Rimavskej Soboty je posledným súperom slávistiek pred rozhodujúcou fázou. Do tej klub angažoval skúsenú 190 cm smečiarku Poláčikovú pôsobiacu minulý rok u víťaza z Martina, ktorá by spolu so zvolenčankami Jankou Tužinskou a Magdalénou Nociarovou mala byť hlavnou útočnou silou.

slavia-tu-zvolen-volejbal-1-liga-2015

TS: TJ Slávia TU Zvolen.

 

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.