• Ut. feb 7th, 2023

MATEJ SNOPKO: Jazva na imidži Mestskej polície

ByIMG_1979

feb 19, 2015 ,
matej-snopko-
Matej Snopko.

Autor: Matej Snopko – V utorok 17 februára po prvý krát zasadala Komisia pre ochranu verejného poriadku.

Poslanec MUDr. Časnocha otvoril veľmi zaujímavú a aktuálnu tému – škaredú jazvu na imidži zvolenskej mestskej polície. Navrhol popracovať na zlepšení jej obrazu v očiach verejnosti. Problém je v tom, že aj podľa mojich informácií si mnohí Zvolenčania myslia, že našej mestskej polícii znamenite ide zakladanie papúč a vyberanie pokút za nezaplatenie parkovného. (Ktoré je verejnosťou vnímané ako predražené.) Na druhej strane si podľa toho, čo vidíme, veľa Zvolenčanov myslí, že našej polícii sa oveľa menej darí chrániť našu bezpečnosť, zdravie a majetok. Alebo pomáhať ľuďom, čo sa dostanú do ťažkostí. Preto sa na políciu pozerajú cez prsty.

V jednej londýnskej štvrti preslávil políciu strážnik, ktorý sa neváhal vyšplhať na vrchol vysokého stromu, aby vrátil starej panej mačiatko. Vypadlo z balkóna a bálo sa zísť dole. Starenka sa takmer zrútila od strachu, že ho už nikdy neuvidí. Vďaka tejto láskavej maličkosti dlhý čas bodoval kolektív celej policajnej stanice.

Verím, že takto sa bez váhania správajú aj naši mestskí policajti. Viem, že mnohokrát idú s kožou na trh za našu bezpečnosť. Mám skúsenosti, že väčšina z nich sú skvelí ľudia. O to viac ma mrzí, že ich snahu kazí, ako sa tomu vo Zvolene hovorí „ intenzívne vyberanie parkovacieho výpalného“.

„Je naozaj veľmi deprimujúce nastupovať do služby s vedomím, že ma čaká sekírovanie normálnych občanov.“ Povedal mi na túto tému jeden z policajtov.

Takže dúfam, že aj my – členovia komisie na ochranu verejného poriadku budeme vedieť pomôcť našim mestským policajtom pri vylepšení ich imidžu, získaniu väčšej podpory verejnosti a radosti zo svojej práce.

Preto skladám klobúk pred takto zameraným návrhom kolegu poslanca MUDr. Časnochu. „V celej komisii sme sa s návrhom stotožnili. Občanom a mestským policajtom chceme pomôcť,“ povedal predseda komisie, poslanec Ing. Igor Šufliarsky.