• Ut. feb 7th, 2023

Do Zvolena príde muzikant John Lowell

ByIMG_1979

feb 22, 2015 , ,
john-lowell-band
Plagát k podujatiu.

V jeden aprílový deň si budú opäť môcť prísť vychutnať všetci poriadnu porciu bluesgrassovej hudby na Starú radnicu, nakoľko vo štvrtok 23.4.2015 príde odohrať svoj koncert skupina skvelých hudobníkov – John Lowell Band z USA.

Tento koncert je z radu koncertov, ktoré Richard Ciferský z Velvetagency už zorginozaval a dotiahol sem také mená ako Dale Ann Bradley & Steve Gulley, skupinu Fragment manželský pár WestWend a naposledy dvojicu skvelých hudobníkov – Johnny & Jeanette Williams so svojou sprievodnou kapelou.

Tentokrát príde John Lowell Band so svojou sprievodnou kapelou v zložení

  • John Lowell – gitara, spev
  • Julie Elkins – banjo, spev
  • Tom Murphy – mandolina, spev
  • Thomas Kaerner – kontrabas

Koncert sa bude konať 23.4.2015 na Starej radnici so začiatkom o 19-tej hodine a vstupné je nadstavené na 7 eur v predpredaji a na mieste a v deň konania to bude už 10 eur.

John Lowell je jeden z tých vzácnych Triple Threat hudobníkov, ktorý prichádza zároveň ako spevák, gitarista a skladateľ. Jeho jasný, expresívny spev je dokonale skĺbený s jeho dokonalou tvorivou hrou na gitare.

Pôvodne bluegrassový gitarista, ktorý si vyžaduje vysoký stupeň zručnosti, rozšíril svoju sféru hudby, aby zahŕňala takmer akýkoľvek typ akustickej hudby. Koncertoval a nahrával na celom území Spojených štátov, Kanady a Európy. Potom, čo sa objavil na obálke Flatpicking Guitar Magazine, a zdieľal pódium s Garrison Keillor na jeho varietnej rozhlasovej show „A Prarie Home Companion“, John zaznamenal obrovský dopyt od hudobníkov a fanúšikov.

Video

john-lowell-band

Článok: Ján Števonka.