• So. jan 28th, 2023

Na deviatke sa plesalo do ranného brieždenia

ByIMG_1979

feb 27, 2015 ,
maros-denisa-ples-2015
Maroš a Denisa. Foto: ZV-podujatoa

Dámy v róbach, páni v oblekoch, veľa kultúrneho programu, fantastické jedlo, tombola a zábava na parkete do raňajších hodín, aj o tom bol už 6. ročník Školského plesu, ktorý sa konal 21.2.2015 v jedálni IX. ZŠ Školy.

Veru, už je to 6. ročník a ak sa spätne obzriem, za posledné tri roky, čo sa ho zúčastňujeme je kvalita badateľne výšia a organizátor vymyslí vždy niečo nové.

Tak, ako každý rok prijali sme pozvanie aj my od OI Zvolen Západ, aby sme Vám aspoň takto pár riadkami a na videu sprostredkovali, čo bolo možné zažiť na plese a veru bolo toho neúrekom až do brieždenia.

Nech sa páči dámy a páni, práve začíname.

Ples tradične moderoval Igor Kočiš, ale úvod kultúrneho programu mal na starosti Andrej Kružliak, žiak deviatej triedy tunajšej školy.

V úvode sa predstavila Emma Čábyová z TŠK F.R.E.S.H., ktorý pracuje pri TŠ Zuzany Niščákovej a práve toto dievča sa minulý rok zúčastnilo v Budapešti na Majstrovstvách Európy v detskom fitness. Slovensko si domov odnieslo päť zlatých medailí, z toho až štyri išli do Zvolena. A táto choreografia je práve tá zlatá.

Úvodného slova sa tradične ujala riaditeľka tunajšej školy Mgr. Ľubica Tomčíková, ktorá povedala, že ju to teší a hlavne zaväzuje, že k nim prichádzate a že ste ich poctili takouto hojnou účasťou. Ako ďalej povedala, dobrí priatelia a tanec prinášajú do srdca radosť a dokážu aj ten najzachmúrenejší deň rozjasniť. Dúfa, že aj dnešný večer bude taký.

Po týchto slovách sa k riaditeľke pripojil Mgr. Miroslav Marcinko (MsÚ-vedúci odboru školstva Zvolen), ktorý pred prípitkom poprial úspech základnej škole dnešnému plesu a došlo na obligátne štrngnutie pohárov so sektom a tým sa dal ples považovať za otvorený.

Tento rok sa nekonal tradičný valčík, ktorý vždy tancovala riaditeľka, ale predviedla ho s veľkou gráciou tanečná dvojica, ktorú pozná veľa ľudí pod názvom Maroš a Denisa a veru bolo to pôsobivé. Neskôr sa však ešte raz blysli v choreografii Piráti z Karibiku.

Po Marošovi a Denise sa na parkete objavila dobre známa tanečná skupina Elita, ktorej kvality sú rozhodne nespochybniteľné a zoberte do úvahy, že trénujú vo svojom voľnom čase v OC OKO a aj túto choreografiu nacvičovali mesiace.

Tak ako minulý rok, aj teraz rozprúdil Juraj Fáber neskutočnú zábavu. Najskôr jeho zverenci Filip a Veronika zatancovali zopár super tančekov a po nich si už Juraj Fáber zobral na paškál všetkých prítomných a začal s nimi hromadne nacvičovať niekoľko druhov tanca. Bolo až neskutočné sledovať, ako dokáže Juraj Fáber rozprúdiť zábavu.

Mladý, úžasný pár Filip a Veronika sa vrátil opäť na tanečný parket a zatancoval zopár latinsko-amerických tancov a veru bolo sa na čo pozerať.

Nuž, tak to bolo v rámci sprievodného kultúrneho programu a samozrejme o hudobnú produkciu sa staral Milan Parobok, ktorý servíroval všetky známe skladby pre spokojnosť všetkých. Samostatnou kapitolou bolo v dvoch kolách losovanie tomboly, ktorej cien bolo viac ako 60 a samozrejme nechýbala cena upratovačiek a riaditeľky školy.

Nuž a to je záver článku o ďalšom, už 6. plese, ktorý bol neskutočný, plný bohatého programu, fantastického jedla a parádnej atmosféry. Rozhodne treba celému realizačnému tímu poďakovať za zvládnutie tohto plesu a dúfam, že sa o rok stretneme pri čísle 7.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.