• St. mar 29th, 2023

Zvolenské ženy vyhrali nad nervóznymi Prešovčankami

ByIMG_1979

mar 4, 2015 ,
bk-zvolen-eilat-presov-2015-basketbal-7
Foto: ZV-podujatia

Po fantastickom sobotnom zápase proti BAM Poprad prišli v nedeľné dopoludnie 1.3.2015 do Zvolena dievčatá z BK EILAT PU Prešov.

Po štatistickej stránke za posledné roky sa dal očakávať vyrovnaný zápas, ale rozhodne sa nedalo povedať, že nad súperkami sa nebude dať vyhrať. Veľkú nervozitu do zápasu však vniesla aj rozhodcovská dvojica, ktorá veľakrát v určitých veciach prekvapila.

Prešovčanky síce prišli na zápas s trénerom, ale samotné riadenie hry svojho tímu malo na starosti jedno z ich dievčat.

Úvod zápasu nezačal tak, ako by si Jozef Gajdoš- tréner našich žien predstavoval a za stavu 8:8 si bral oddychový čas. K záveru prvej štvrtiny sa však zápas po našej kvalitnej hre začal vyvíjať pre nás v lepšom svetle 16:10.

V druhej štvrtine bolo jednoznačne vidieť, že Prešovčanky si nie vždy a vo všetkom na 100% rozumeli a z tohto pramenila aj ich veľká strata lôpt, ktoré následne naše baby premieňali v ich koši 37:18.

Po prestávke, až do konca zápasu, čiže posledné dve štvrtiny boli rozhodne lepšie naše baby, ktoré hrali vyrovnanejším a hlavne pokojnejším dojmom. K samotnému záveru stretnutia bolo vidieť veľa zaujímavých herných situácií na palubovke a to na oboch stranách.

Avšak po záverečnom hvizde sa do tabuliek zapísal stav stretnutia 73:41, čo v konečnom dôsledku sa odzrkadlilo aj v posune v tabuľke, kde po víkendových dvoch výhrach sa naše baby usídlili na peknom 3. mieste.

Najbližšie už 14.3.2015 prídu do Zvolena CBK Košice a čas a všetko sa už čoskoro dozviete.

Tabuľka

Video

Fotografie

Clánok, foto a video: Ján Števonka