• So. apr 1st, 2023

Po bojovnom zápase sa z víťazstva tešili naše ženy

ByIMG_1979

mar 17, 2015 ,
bk-zvolen-tydam-kosice-1-liga-2
Na začiatku zápasu bolo všetko OK. Foto: ZV-podujatia

Po fantastickom sobotnom zápase 7. kola 1. ligy žien medzi BK ZŠ Zvolen a CBK Košice sa na druhý deň v nedeľu 15.3.2015 konal zápas 8. kola a do Zvolena prišiel odohrať ďalší košický ženský klub a to TYDAM UPJŠ Košice.

V doslova emóciami vybičovanom zápase boli diváci svedkami neskutočného basketbalového zápasu, ktorého priebeh len málokto očakával.

Celkovo zápas sa dá zhrnúť ako neskutočne rýchly a veľakrát doslova na telo a opäť sa viezla kritika na pískanie rozhodcov, či už zo strany hľadiska alebo trénerských lavičiek.

Tak či onak, poďme sa pozrieť, ako to v tom zápase vo Zvolene vyzeralo.

Zápas začal v nevídanom rýchlom tempe a Košičanky sa ujali vedenia v zápase, čo v polovici štvrtiny donútilo náš tím zobrať za stavu 8:13 oddychový čas. Do konca prvého dejstva sa naša hra zlepšila a skóre 19:15 bolo už v našich rukách.

V druhom dejstve sa k veľkému tempu pridala ešte aj bojovnosť doslova o každú loptu. Hral sa neskutočný basketbal a jeden tím nechcel dovoliť tomu druhému sa nejako veľmi bodovo odtrhnúť 34:31.

Tretie dejstvo a opäť neskutočné herné situácie, ale jednoznačne bolo vidieť, že sa na oboch stranách urputne bránilo a koše padali len sporadicky. Ku koncu tretieho dejstva bolo možné badať, že súperky mierne poľavujú a aj herná nepohoda po pár pískaniach rozhodcov im podlamuje kolená 53:46.

Záverečné dejstvo bolo doslova vybičované na maximum a aj napriek tomu, že súperky už nevládali sa nevzdávali a bojovali do posledných chvíľ. Po záverečnom hvizde sa zaknihoval výsledok 72:56.

Po tomto fantastickom víťazstve sa naše baby dostali na 1. miesto v tabuľke.

Vyjadrenie k zápasu od Tydam Košice 

Gratulujem súperovi k výhre. K nášmu výkonu môžem povedať, že bol najlepší v tejto sezóne, či v útoku alebo obrane. Škoda , že na výkon rozhodcov sa to naopak povedať nedá. Zvolen za posledných 6 min hádzal 16 šestiek a my 0 !!! Mrzí ma neobjektívne zasahovanie rozhodcov do hry, čim ovplyvnili priebeh zápasu. Je na zamyslenie, že naše 3 hráčky zo základnej pätky mali po 5 faulov! Dve hráčky skončili na pohotovosti (zlomený palec + silno narazené rebrá), pričom súper nemal vylúčenú žiadnu hráčku. Takýmto pískaním na Slovensku sa ubíja basketbal.

Tabuľka

Video – BK Zvolen v žltom

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.