Princezné spod Pustého hradu si zapísali ďalšie dôležité víťazstvá

Rozskok sobotného zápasu. Foto: ZV-podujatia.

Počas uplynulého víkendu 11. a 12.3.2017 odohrali v športovej hale na zvolenskom sídlisku Západ naše basketbalové prvoligistky dva odvetné derby zápasy a veru bolo sa na čo pozerať.

V obidvoch prípadoch im ako súperky boli dobre známe hráčky z klubu BDŽ ŠK B.Bystrica a nakoľko na ich palubovke sa našim ženám podarilo v oboch zápasoch vyhrať, mali nám teda čo oplácať a veru bolo to neraz zaujímavé.

V úvode môžem rovno povedať, že z obidvoch duelov si zapísali do tabuliek plný počet bodov a tak sú suverénne na prvom mieste v tabuľke. Avšak bez kvalitných hráčok, ktorými sú kapitánka Zuzana Babaríková a hrajúca trénerka Laura van Dalen by tieto výsledky neboli, ale zároveň treba pochváliť herný prejav aj mladších dievčat, ktoré dokážu neraz zaskočiť nejedného súpera.

V sobotu to išlo do tretej tretiny ako po masle a to v podstate si držali viac ako desať bodový náskok a aj keď Banskobystričanky mierne zabrali, vždy to dokázali vrátiť naspäť. V poslednej štvrtine nastalo u nás značné poľavenie, ktoré využili súperky a rozdiel sa dostal na hodnotu 5 bodov, čo viedlo k nášmu oddychovému času. Napokon sa podarilo ustáť mierny náskok a po záverečnom hvizde ešte jeden bod pridala Babaríková, nakoľko rozhodca uznal faul na našu hráčku a tak zápas skončil 56:50.

V nedeľu sa hralo v kombinácii fialová a červená a diváci, ktorých sem prišlo ešte o niečo viac ako deň dozadu nielenže povzbudzovali, ale boli svedkom kvalitného, ale dramatického stretnutia. Prvé dve štvrtiny sa hral obranný a dosť rýchly basketbal, počas ktorého na oboch stranách pár košov padlo, ale bola to vyrovnanejšia partia. Naše ženy si držali náskok cca do 10 bodov, ale Banskobystričanky čoraz viac dobiedzali.

Po prestávke sa síce pokračovalo v obrannom basketbale, ale postupne sa hra uvoľnila a začalo sa podstatne viac hrať. Diváci boli zaraz svedkami fantastického basketbalu, počas ktorého patrične aj povzbudzovali. Napokon sa z víťazstva tešili naše ženy v pomere 70:55.

Po tomto víkende sú bezpečne na prvom mieste a už 25.3.2017 prídu do Zvolena odohrať svoje zápasy ženy BKŽ Levice.