Úspešný prvý ročník behu „Šrégom nočným Zvolenom“

sregom-nocnym-zvolenom-start

Spoločný štart. Foto: ZV-podujatia

V pondelok 13.apríla 2015 sa uskutočnil 1.ročník behu nočným Zvolenom, alebo ako to príznačne nazvali organizátori z TU Zvolen a OKaŠA Mesta Zvolen „Šrégom nočným Zvolenom“. K renomovaným zvolenským atletickým podujatiam tak pribudlo nové, atraktívne. Organizátori v rámci prvého dňa podujatia  „WoodenWorld Univerzitné dni 2015“ pripravili preteky v dvoch kategóriách pre bežcov, ktorí sa rozhodli stráviť pondelňajší večer behom po zákutiach Zvolena.

Bežeckú sezónu 2015 vo Zvolene odštartoval už 37.ročník Behu Oslobodenie Zvolena na trati na sídlisku Zlatý Potok v marci, potom nasledoval v poradí už 12.ročník mestských atletických pretekov „Zvolenská corrida“ na pešej zóne Námestia SNP, súčasťou ktorého bol už tradične i obľúbený beh „Zvolenská minicorrida“ pre rodičov s deťmi i „Hobby beh“ a  atletická verejnosť na Slovensku i v zahraničí sa chystá na jesenný už 63.ročník „Behu Bučiny“. Zvolen tak získava renomé v atletickom kalendári štvrtým podujatím a je tu predpoklad rozbehnutia novej tradície.

Pôvodná trasa mala merať 10 km, ale aj kvôli dopravnej infraštruktúre mesta Zvolen organizátori vytýčili trať cca 6-7 km so štartom a cieľom na parkovisku TU, kde sa na štartovnú čiaru o 20,00 hodine postavilo úctyhodných 166 pretekárov. Bežalo sa smerom k Zvolenskému zámku následne do centra mesta, cez park Ľudovíta Štúra, okolo Europa SC a pokračovalo cez drevený most k sídlisku Západ a potom to smerovali pretekári znova do cieľa pri TU. Po úspešnom zvládnutí celej trasy každý účastník dostal pamätnú medailu i občerstvenie. Meranie časov bolo zabezpečené pomocou čipov.

Pohár rektora TU, kde sa mohli zapojiť všetci študenti a zamestnanci TU vo Zvolene, ale aj ostatní študenti a zamestnanci ostatných vysokých škôl na Slovensku, vyhral Jakub Haviarik vôbec najrýchlejším časom 0:19:57,9 podujatia, druhý skončil Matúš Vnenčák a na treťom mieste sa iba o 0,6 sekundy za ním umiestnil Tomáš Willwéber. Najrýchlejšia zo žien, ktoré prekvapivo nemali vlastnú kategóriu skončila časom 0:21:14,6 Jana Martinská a celkovo skončila šiesta.

Pohár primátorky, kde sa mohli výkonom prezentovať Zvolenčania a všetci ostatní priaznivci behu, vyhral po bratskom neľútostnom súboji Šimon Wahlandt časom 0:20:01,7, na druhom mieste sa umiestnil Peter Wahlandt a tretí dobehol Ján Sopko.