Na zámku brilantne zahralo Moyzesovo kvarteto

moyzesovo-kvarteto

Moyzesovo kvarteto. Foto: ZV-podujatia

Zvolenská hudobná jar je každoročne synonymom výberu kvalitnej klasickej hudby v podaní tých najznámejších a najlepších interpretov klasickej hudby a tento rok sa koná už 12. ročník.

Prvým koncertom, ktorý sa konal minulý piatok bola Musica Sonoro a na ďalší deň v sobotu 11.4.2015 jedno bratislavské sláčikové kvarteto, o ktorom si teraz niečo viac napíšeme.

Moyzesovo kvarteto tento rok oslavuje 40 rokov od svojho vzniku a práve aj kvôli tomuto výročiu si pripravilo na túto príležitosť špeciálny program. Pred samotným koncertom si mohol každý, kto sa zúčastnil koncertu vybrať zo 40-tich skladieb 3, ktoré by chcel na koncerte počuť. Členovia skupiny si potom pred koncertom z týchto tipov zostavili programovú skladbu a tú potom prezentovali prítomným divákom.

Okrem toho zo všetkých týchto lístkov následne po koncerte vylosovali dvoch ľudí, ktorí dostali farebnú publikáciu ako aj hudobné CD skupiny.

Pred samotným začiatkom koncertu primáš kvarteta Ján Slávik povedal životný príbeh o tom, čo počas tých 40-tich rokov zažili, kde všade koncertovali a povedal pár zaujímavostí z ich súkromného života.

Následne štvorica v zložení Stanislav Mucha (1. husle), Frantisek Török (2. husle), Alexander Lakatoš (viola) a Ján Slávik (violončelo) odštartovala koncert Malou nočnou hudbou od Mozarta. Vo zvyšku koncertu zazneli skladby od Bacha, Verdiho, Bedřicha Smetany a na záver ako klinec programu zaznelo Červené jabĺčko od Alexandra Moyzesa.

Obrovský záverečný potlesk bol dôkazom toho, že sa jednalo naozaj o neskutočne fantastický koncert, ktorý v tento sobotný večer tu v Kráľovskej sieni zahralo Moyzesovo kvarteto.

Najbližší koncert, na ktorý Vás pozývame sa bude konať v piatok 24.4.2015 v podobe koncertu žiakov a pedagógov ZUŠ Sliač a o deň na to zakončí 12. ročník Zvolenskej hudobnej jari Invention quartet (fúzia klasiky, word music a jazzu). Program nájdete TU

Video

Článok, foto a video: Ján Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: