Slávnostne bola pokrstená oficiálna Zvolenská kapela

zvolenska-kapela-krst

Krst zakladacej listiny. Foto: ZV-podujatia

Krst, zaujímavá hudba, pitie piva, historické vozidlá, maľovanie, teplé pivo a studené párky, aj o tom bol bohatý program, ktorý pre všetkých zúčastnených pripravilo mesto Zvolen a táto paráda sa konala v piatok 1.5.2015 na námestí pri fontáne.

Najhlavnejšou častou tohto podujatia bol krst zakladacej listiny prvej Zvolenskej dychovej kapely.

Pred samotným krstom sa ujal slova viceprimátor Jaroslav Stehlík, ktorý ozrejmil, že myšlienka založenia kapely vznikla v januári tesne po voľbách, keď sa uvažovalo, prečo by nemohol mať Zvolen vlastnú dychovú kapelu. U primátorky sa však znenazdania objavil pán Knápek, ktorý je mimochodom dlhoročný člen dychovej hudby, slovo dalo slovo a bola jednoducho dychovka.

Kompletné znenie krstu si môžete pozrieť na videu. Samotná listina sa krstila perlivým vínom ružovej farby.

Po krste nasledoval oficiálne prvý koncert tejto kapely.

Popri programe na pódiu bolo možné zabaviť sa na sprievodnom programe tohto podujatia. Bol to napríklad prejazd historických vozidiel, ktoré následne zaparkovali pred Priorom, kde si každý návštevník mohol pozrieť nejedného starého štvorkolesového tátoša a odfotiť sa pri ňom.

Pri fontáne bol zas program pre deťúrence, ktoré si mohli vyrobiť niečo zaujímavé z papiera.

Avšak najzaujímavejším podujatím bola súťaž v pití piva na čas, ktorej sa zúčastnili nielen chlapi, ale aj nežnejšie pohlavie a veru prebiehala tu riadna zábava a nechýbal ani súťažný duch.

Pred vystúpením hudobného zoskupenia Spod Budína sa na pódiu vyhlásili výsledky pivnej súťaže. V prvej trojke boli všetko borci pod 10 sekúnd, čo vypili pollitrové pivo. Pre zaujímavosť a srandu zároveň treba povedať, že pána, čo skončil na treťom mieste tak tá cena od primátorky dostala, že od dojatia nevedel poriadne stáť na nohách a pracovníci kultúry mu museli troška schodmi nadol pomáhať.

Na samotný záver zahrala a zaspievala kapela, ktorá zaujímavým spôsobom spája folklór a ethno a ich vystúpenie bolo vskutku konzumné a zaujímavé zároveň.

Tak aj takúto podobu mal 1. máj na zvolenskom námestí a ako aj v úvode povedala primátorka mesta, bolo by naozaj fajn sa takto spoločne a pravidelne stretávať na podobných akciách, ako je táto. Veru s tým sa dá len súhlasiť.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: