• Ne. sep 24th, 2023

Ján Križanský vystavuje svoju tvorbu v Starej radnici

Autor IMG_1979

máj 14, 2015 , , , ,
jan-krizansky-kreslenie-potesenie
Foto: ZV-podujatia

Kreslenie, potešenie, maľovanie

Pod týmto názvom je možné si pozrieť autorskú výstavu Jána Križanského, ktorá bola slávnostnou vernisážou otvorená 12.5.2015 o 17-tej na Starej radnici.

Samotnú výstavu organizačne zabezpečilo POS Zvolen (Podpolianske osvetové stredisko) v spolupráci s mestom Zvolen a ďalšími partnermi.

Po úvodnej hudobnej vložke sa slova ujal PhDr. Igor Danihel z POS, ktorý predstavil samotného autora a prierez jeho bohatou tvorbou,  či už sa jedná o kresbu alebo pastel. Okrem tohto sa v jednotlivých miestnostiach nachádza propagačná a reklamná tvorba, ktorá poukazuje na jeho silnú stránku.  Autor ju tvoril okolo roku 1973, čo si vyžadovalo jeho  kumšt bez dnešných výdobytkov doby ( PC , grafické editory a podobne), čo je  na výstave patrične vidieť.

V rámci tém je tu badať autorov vrúcny vzťah k mestu  Zvolen,  nakoľko sa tu nachádza aj množstvo neskutočne reálnych diel hlavne Zvolenského zámku.

Táto výstava však bola výnimočná aj tým, že majster Križanský tu v tento deň oslavoval svoje okrúhle životné jubileum a tak sa v podstate oslavovalo dvakrát.

Nebudeme však už viac prezrádzať , odporúčame jednak zájsť sa pozrieť na samotnú výstavu a jednak si  pozrieť priebeh samotnej vernisáže, ako aj dojímavé slová pána Križanského.

Nám už na záver neostáva nič iné,  len Vás srdečne pozvať  na túto výstavu, ktorej diela budú vystavené do 31.5.2015 v rámci otváracích hodín vo výstavných priestoroch Starej radnice.

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka