Fantastická výstava vojenských modelov na radnici

po-bojoch-prisla-sloboda-3

Foto: ZV-podujatia

Vskutku zaujímavú výstavu pod názvom … a po bojoch prišla sloboda bolo možné navštíviť  do polovice mája vo výstavných priestoroch Starej radnice. 

Organizačne túto výstavu zabezpečil Oblastný výbor Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov vo Zvolene a mesto a samotná výstava sa konala pri príležitosti 70. výročia oslobodenia nášho mesta ako aj ČSR.

Spoluautormi výstavy boli Peter Kaščák (makety, modely), Ing. Vladimír Meloš (makety zbraní) a Ľubomír Volko (makety zbraní, výzbroj, výstroj).

Komu sa nedalo z nejakého dôvodu prísť sa pozrieť,  tak aspoň v skratke povieme, že to bola výstava makiet a modelov vojenskej techniky, ktorá počas vojny slúžila v bojoch,  či už na jednej alebo druhej strany barikády.

 Na paneloch, ktoré boli súčasťou výstavy si bolo možné prečítať a pozrieť bohatú  fotogalériu  o nástupe fašizmu 1933-38, príprave na vnútorný odboj SNP, o politickom vojenskom partizánskom vedení, prvých dňoch SNP, Zvolen a oslobodzovacie boje, zbrane 2. svetovej vojny, obete vrahov, vypálené obce a mestá na Slovensku, dobytie Berlína a porážka fašizmu ako aj akt kapitulácie Nemecka 1. mája 1945 – Berlín.

 Dali by sa tu písať doslova litánie, ale ako sa povie,  raz vidieť ako stokrát počuť a keďže sa to už nedá vrátiť späť, tak Vám aspoň prinášame pár fotografií z tejto vskutku bohatej výstavy.

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

1 Comment on Fantastická výstava vojenských modelov na radnici

  1. Ing. Vladimír NEUMANN // 17/05/2015 o 10:31 // Odpovedať

    Veľmi pekne napísaný článok, preto ku nádherným fotografiám, ktoré jasne dokumentujú túto výstavu pripájam aj autentické video zo soboty 9.5.2015:

    Páči sa mi

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: