• Ne. feb 5th, 2023

Deň pre Lanice – HOMOBICYKLUS

trixi-mobile-2.JPG
Trixi mobile. Foto: ZV-podujatia

Dnes, 19. septembra sa uskutočnilo od 10.00 do 13.00 príjemné sobotňajšie športové dopoludnie tzv. deň bezmotorovej dopravy, ktorý sa konal pod záštitou mesta Zvolen.

V tento deň boli pozvaní všetci ľudia, ktorí chceli stráviť príjemné dopoludnie na bicykloch, alebo korčuliach na Hronskú ulicu pri penzióne Almada, ktorá bola pre tento účel uzavretá. Sprievodným programov bol ďalej workshop na Laniciach, dopravné ihrisko, vystúpenie kapely SHERPABAND, divadelné predstavenie divadla bez opony ako aj prehliadka mestského parku Lanice s odborným výkladom. Okrem tohto čakalo na deti aj jazda na koni, alebo príležitosť zviesť sa na TRIXI MOBILE.

Začiatok programu začal o 10. hodine príhovorom, po ktorom zahrala skupina SHERPABAND fotografie – potom sa pripravilo a začalo hrať divadelné zoskupenie pod názvom divadlo bez opony, ktorí odohrali rozprávku o 7 kozliatkach fotografie – . Nedá mi povedať pár slov k tomuto divadelnému predstaveniu o 7 kozliatkach s prvkami zo súčasnosti, situácií, kedy mama koza sa vybrala na nákup taxíkom do TESCA a podobných tam bolo neúrekom.

Nechcem tým povedať, že by to bolo na škodu veci, skôr naopak, bolo to také príjemné prekvapenie, na ktorom sa bavili nielen deti ale aj mi dospelý nehovoriac o tom, že samotné predstavenie trvalo celú jednu hodinu a odohrali ho len dvaja herci. Po tomto kreatívnom predstavení zahrala ešte skupina SHERPABAND a potom nasledovalo športové zápolenie korčuliarov ako aj cyklistov na pripravenej prekážkovej dráhe.

Za cestou na lúke parku Lanice prebiehala akcia hlasovanie za strom ako aj odborný výklad o parku a jeho histórie a kto chcel, tak sa mohol povoziť na koňoch fotografie . Okrem tohto povozenia sa mohli ľudia nehať povoziť aj na tzv. TRIXI MOBILE na fotografie hore.

Akcia HOMOBICYKLUS vyšla ich autorom na 1 na svoje si prišli nielen deti, ale aj dospelý a nebyť Zvolenského jarmoku by bola účasť podstatne väčšia, ale aj tak prišlo dostatok ľudí. Ostatné fotografie si môžete pozrieť na mieste.

S pozdravom Ján.