• Pi. dec 1st, 2023

7.Deň sídliska zaznamenal v stonom tenise doteraz najkvalitnejšiu účasť

Autor IMG_1979

jún 9, 2015 ,
stolny-tenis-sidlisko-2015-zapad-15
Foto: ZV-podujatia

V rámci 7.ročníka “DŇA SÍDLISKA”  dňa 6.6.2015  na Zvolenskom sídlisku Západ sa v telocvični ZŠ  Námestie mládeže uskutočnil veľmi kvalitne obsadený stolnotenisový turnaj v štyroch kategóriách.

Systém súťaže sa rôznil podľa kategórií. Žiaci  a muži hrali  na tri víťazné sety KO systémom , v  kategóriách veteránov a profi hráčov sa hralo v  skupinách systémom každý s každým na tri víťazné sety a podľa poradia v skupinách sa zohrali zápasy o celkové poradie.

Celkovo sa turnaji odohralo na štyroch stoloch až  61 stretnutí (221 setov), hrali hráči od osem ročného najmladšieho Michala Tuhárskeho až po najstaršieho hráča turnaja 71 ročného Rudolfa Mochnackého, ktorý sa tu pripravoval na Majstrovstvá Európy  veteránov vo Fínskom Tampere.

Najúspešnejším hráčom bol Semir Moumani,  ktorý dominoval v súťaži mužov a druhý skončil v kategórii Profi, keď prehral v celej súťaži iba finálový zápas s Igorom Betíkom,  jediným hráčom ktorý v turnaji nenašiel premožiteľa.

V kategórii žiakov bez jediného zaváhania zvíťazil 14 ročný Patrik Kasan. Cenu fair-play získala deväťročná Michaela Tóthová, ktorá skončila medzi žiakmi štvrtá a najpravidelnejší účastník veterán Milan Blaškovič.

Turnaj organizačne zabezpečoval a riadil už tradične Miloš Masarik a k plynulému priebehu turnaja prispeli i „Domkári“  a hlavne Zuzana Ostrolúcka pri evidencii výsledkov.

Všetci hráči umiestnení na prvých troch miestach dostali hodnotné vecné ceny,  medaily a originálne diplomy a všetci účastníci turnaja občerstvenie a pozornosti od sponzorov.

Ceny prvým trom podľa jednotlivých kategórií odovzdali riaditeľka ZŠ Námestie mládeže Ľubica Tomčíková  a jedna zo zakladateľov Občianskej iniciatívy Zvolen Západ Sanja Nikolov.

Výsledky:

Žiaci:

 1. Patrik Kasan
 2. Tomáš Mokoš
 3. Ivan Vaškor

Muži:

 1. Semir Moumani
 2. Patrik Bayer
 3. Rudolf Mochnacký

Profi:

 1. Igor Betík
 2. Semir Moumani
 3. Dušan Leitner

Veteráni:

 1. Rudolf Mochnacký
 2. Dušan Leitner
 3. Ivan Vaškor

Cena fair-play: 

Michaela Tóthová a Milan Blaškovič

Video

Fotografie

Článok: Ing. Miloš Masarik. Foto a video: Ján Števonka.