Kadetky BK Zvolen cez víkend na víťaznej vlne

BK Zvolen a BK Lokomotíva Sereď mini U12. Foto:IMG_1979

Posledný marcový víkend 30. a 31.3.2019 sa v meste Zvolen okrem iných podujatí konali aj tri basketbalové zápasy dievčat z klubu BK ZŠ Zvolen.

Okrem starších mini U12, ktoré si to rozdali s BK Lokomotíva Sereď (možno to bolo naopak), pokračovali v úspešných ťaženiach v 6. a 7. kole naše kadetky v bojoch o konečné umiestnenie na 1. - 8. mieste.

Sobotné doobedie patrilo najmenším hráčkam, ktoré aj napriek tomu, že prehrali, nechali na palubovke maximum. Ono to potrebuje viac času a výsledky sa rozhodne dostavia.

Po nich prišli na rad už spomínané kadetky, ktoré na svojej palubovke privítali hráčky ŠKBD Spišská Nová Ves.

V úvodnej štvrtine sa zdalo, že sa tu niečo nešpecifikované deje, lebo oba celky sa snažili za každú cenu dať kôš a na palubovke aj napriek úspešným zásahom na oboch stranách ich herný prejav nedával nejakú zmysluplnú logiku.

Od druhej štvrtiny sa to však začalo uberať iným smerom. Naše hráčky začali hrať svoju typickú hru, ktorá značne vyviedla z konceptu Spišiačky, ktoré majú v zostave kvalitné hráčky, ale tým, že sa im prestalo dariť, začala byť cítiť v ich tábore značná nervozita.

Po prestávke sa začalo od 41:26 a v podstate až do záveru zápasu tu tvorili hru naše hráčky a nedovolili svojim protihráčkam rozohrať zásadné akcie a tak po záverečnom hvizde bol stav 75:46.

V nedeľňajšom zápase pre zmenu privítali hráčky BAM Poprad, s ktorými mali menej práce a presvedčivo vyhrali 72:36 (43:13).

Priebežne sú po víkende naše kadetky na 5-tom mieste, ale majú o 1 zápas menej.

Nech sa páči pár fotografií z víkendových zápasov BK Zvolen

Fotogaléria – BK Zvolen – ŠKBD Spišská Nová Ves

Článok a foto: IMG_1979

 

Pridaj komentár