• So. mar 25th, 2023

Spišské divadlo a ich Jánošík sa predstaví na ZHZ

ByIMG_1979

jún 9, 2015 , ,
jan-mokos-janosik
Plagát k podujatiu

TS: Spišské divadlo Spišská Nová Ves sa niekoľko krát úspešne predstavilo v DJGT, naposledy s inscenáciou Ženský zákon po špiski.

Spišské divadlo prešlo za ostatných sedem rokov zásadnými premenami. V rámci mesta a regiónu má vybudovanú stabilnú pozíciu a dobré vzťahy so susednými divadlami i s divadlami mimo východného Slovenska. Mesačne odohrá okolo dvadsať predstavení. Už sedem rokov organizuje festival komorných divadiel Divadelný Spiš, ktorý prináša inscenácie z celého Slovenska.

Na Zámockých hrách zvolenských predstaví Spišské divadlo inscenáciu JÁNOŠÍK ALEBO PRAVDA JE LEN JEDNA. Hra s pesničkami o tom, ako sa z obyčajného človeka stane zbojník. Mýtus. Legenda. Symbol cti, odvahy a statočnosti, stelesnenie odporu. Ikona nášho folklóru. Bohatým bral, chudobným dával… Aký bol ale naozaj? Bol to skutočne hrdina, či len obyčajný zbojník? Na tieto otázky vám dá odpoveď inscenácia Jánošík alebo Pravda je len jedna. Zároveň vám však položí aj ďalšiu otázku: Je pravda o Jánošíkovi skutočne iba jedna?

Tešíme sa na návštevu 12.06.2015 o 21:00 Viac info TU

Video

TS: Ing. Gabriela Valentínyová – DJGT Zvolen