• Po. jan 30th, 2023

Deň sídliska Západ dopadol na sedmičku

ByIMG_1979

jún 12, 2015 , ,
den-sidliska-2015-tvorive-5
Tvorivé dielne. Foto: ZV-podujatia

V letný a horúci sobotňajší deň 6.6.2015 sa na sídlisku Západ konala celodenná akcia v poradí už 7-meho ročníka pod názvom Deň sídliska 2015.

Deň sídliska bol zorganizovaný pod hlavičkou OI Zvolen-Západ, ZŠ Zvolen-Západ a samozrejme mestom Zvolen. Toto podujatie podporili aj poslanci MsZ za výbor mestskej časti 3. a prišiel aj víceprimátor Jaroslav Stehlík.

Tomuto 7. ročníku doslova tá sedmička priniesla do vienka všetko pozitívne a to sa napokon aj odrazilo počas celého dňa. Všetko počas celého podujatia klapalo ako švajčiarske hodinky.

Moderátorom podujatia bol tak ako minulý rok Milan Krnáč.

Oproti minulému ročníku nastalo pár zmien v programe. Niečo ubudlo a niečo pribudlo, ale dá sa rozhodne povedať, že celkovo to zanechalo fantastický dojem a teraz si povieme  trošku viac o celom programe.

Začiatok podujatia bol po 9:00 slávnostným otvorením a vystúpením DFS Vretienko a po ňom súbežne začali prebiehať prvé športové súťaže, či už sa jednalo o tradičný pingpongový turnaj v hale alebo futbalový  turnaj na vonkajšom ihrisku a nechýbalo ani Človeče.  Novinkou tohto ročníka bola Zumba a joga a ešte neskôr pod hlavným pódiom prebiehalo zábavné športové podujatie skoč, hoď, traf.

V rámci športu dopadli výsledky jednotlivých disciplín nasledovne:

  • Človeče – 1. Sekier Môťová
  • Futbal – 1. Sekier Môťová
  • Stolný tenis – samostatný článok si môžete prečítať TU

Zábava pri Domke stane

Po turnajoch a zaujímavom programe na školskom dvore, o ktorý sa postarali požiarnici, mestskí policajti a záchranná služba sa postupne začal rozbehať kultúrny program na pódiu.

Súbežne so športovými zápoleniami prebiehalo v átriu školy zábavné podujatie venované deťom, pri ktorom sa bolo treba zastaviť pri jednotlivých stanovištiach a plniť úlohy. Samozrejme nemohli chýbať tvorivé dielne, čítanie z detských kníh a maľovanie na tvár.

Kto si našiel čas mohol si v chodbe školy skúsiť základy folklórneho tanca s DFS Vretienko.

V rámci hlavného programu bolo toho naozaj dosť. Bolo divadelné predstavenie Čarovný klobúk, tanečné vystúpenie Maroš a Denisa, predstavil sa v ukážkach Slovak Aikido Central, zahrala kapela Community of Fools a aj nová kapela L.U.S.K. Prišli aj mažoretky a bolo aj fitness vystúpenie. K záveru tohto podujatia spievali dievčatá z Pink Harmony a čerešničkou na torte bola country kapela Pacipacifik, ktorá zahrala  a zaspievala svoje super skladby.

L.U.S.K.

Aby sa však na niečo nezabudlo,   je potrebné ešte doplniť, že o deťúrence sa staralo združenie Domka vo svojom stane so svojim programom. Ako zvyčajne nemohla chýbať trampolína a čo je vždy lákadlom,  tak aj tento rok bola bohatá tombola,  v ktorej bolo viac ako 140 cien a  losovali sa v troch kolách.

Viac už dodávať netreba lebo to bolo jednoducho všetko super.

Denisa a Maroš – ten úvod cca 40 sec je tam nárokom 🙂

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka