• Ne. jan 29th, 2023

Športové korzo prilákalo ľudí na námestie

Druhý nedeľný podvečer 13.6.2021 bol na zvolenskom námestí v znamení nielen športu, zahrala aj kapela a na svoje si prišli aj deťúrence.

Počas trošku viac ufúkaného počasia sa tu konalo druhé podujatie tradičnej série júnových nedieľ a to Zvolenské korzo a tentoraz to pripadlo na šport.

Samotné podujatie moderoval zvolenský pretekár Martin Matuška, ktorý pri fontáne prezentoval aj svoju závodnú formulu.

Úderom 17-tej hodiny a po doznení kostolných zvonov to na pódiu odpálila viac ako hodinovým koncertom kapela zložená z Mestských policajtov a to dobre známy Police Team.

Pozdĺž námestia prebiehala prezentácia športových klubov, či už to bol Karate klub URAKEN, škola korčuľovania Freestyle, Lieskovský tenisový klub, HKM Zvolen a MFK Zvolen.

V rámci sprievodného programu sa opodiaľ na tradičnom mieste konali tvorivé dielne, ktoré mali pod palcom Tri oriešky a improvizované zábavné vystúpenie pre deti na opačnej strane predviedli Lolo a Piškot.

Na samotný záver zahrala a zaspievala kapela Jaro Kulich & Kolegium.

Kvázi samostatným podujatím, ktoré nebolo zapísané v programe tohto korza (informácia sa objavila neskôr), ale so športom malo veľa spoločného, bola Bežecká abeceda s Ivetkou Furákovou vo Fun zóne, ktorú pripravilo občianske združenie Cyklo Zvolen.

Už najbližšiu nedeľu 20.6.2021 sa bude konať Muzikálové korzo – Pozvánka na muzikálový festival Jozefa Bednárika. Spomienka na Hanu Hegerovú – hudobné šansóny v podaní umelcov – Jana Filová, Tereza Králiková, Kristína Vrecková, akordeón – František Kubiš, husle – Andrej Turčin. Lazaro a hostia – hudobné spracovanie svetovej filmovej a muzikálovej hudby v podaní kubánskeho speváka a jeho hostí.

Sprievodný program:

  • 17.00 Divadlo Zelienka – divadelné predstavenie rozprávky Čarovný klobúk 17.00 Tri oriešky – tvorivé dielne pre deti

Fotogaléria – Korzo v znamení športu 2021

Článok a foto: IMG_1979