Festival Zámocké hry zvolenské vrcholí

druh-zena

Druh žena

TS: Medzinárodný letný divadelný festival Zámocké hry zvolenské vrcholí! Jeho 42. ročník má bohatú divácku účasť a priazeň hviezd – doteraz sa kvôli počasiu presúvalo do divadelnej sály iba jediné predstavenie. Motto „Blízke stretnutia hviezdneho druhu“ sa plní. Záverečné štyri festivalové večery budú patriť divadlám, ktoré sa na zámockom nádvorí predstavili aj v minulých ročníkoch a divákom sú dobre známe. Festival uzavrie v piatok 19. júna bratislavské Štúdio L+S a ich najnovší titul Tri grácie z umakartu. Utorok 16. jún patrí Slovenskému komornému divadlu Martin. Vzniklo roku 1944 ako druhé profesionálne divadlo na Slovensku. V rokoch 1951 až 1960 pôsobilo ako Armádne divadlo, potom ako Divadlo SNP a v roku 2003 sa vrátilo k pôvodnému názvu. Malo významný vplyv na formovanie divadelníctva na Slovensku a bolo hereckou „liahňou" mnohých osobností ako napr. Hana Meličková, Ctibor Filčík, Jozef Kroner, Elo Romančík, Mária Kráľovičová, Karol Machata, Vlado Műller a mnohí ďalší. Osobností – i keď skôr tých národných – sa týka aj atraktívny divadelný sitkom www.narodnycintorin.sk – časť tretia, ktorý SKD Martin predstaví na tohtoročných ZHZ. Prvú a druhú časť sitkomu mohli vidieť diváci na ZHZ 2014 a po minuloročnom úspechu prichádza voľné pokračovanie.

Tešíme sa na návštevu 16.06.2015 o 21:00 – Viac info TU

Radošinské naivné divadlo je autorským divadlom s originálnou poetikou, ktoré od počiatku až dodnes uvádza hry jediného autora Stanislava Štepku. Netreba ho zvlášť predstavovať. Divákom je dôverne známe, o čom svedčí aj informácia z RND, že len do roku 2010 uviedlo Radošinské divadlo približne 7 700 predstavení a tie videlo takmer dva milióny sedemstotisíc divákov.

Tento rok na zámocké nádvorie prinášajú novú inscenáciu SLÁVA. Stanislava Štepku inšpiroval nevšedný životný príbeh geniálneho amerického herca, komika, klauna, artistu a režiséra Bustera Keatona, známeho aj pod menom Frigo. Inscenácia hľadá to, čo svetská sláva okrem úspechu prináša: rozčarovanie, dezilúzie, životné prehry i pády. Istá trpkosť komika je však bohato vyvážená humorom, dobovou hudbou, piesňami, tanečnými a artistickými výstupmi ako i pútavým hereckým obsadením..

Tešíme sa na návštevu 17.06.2015 o 21:00 – Viac info TU

Divadlo Andreja Bagara v Nitre sa zameralo na ženskú tému a ponúkne návštevníkom festivalu svoju najnovšiu inscenáciu DRUH: ŽENA. Komédia súčasnej austrálskej autorky je nielen o ženách, ale aj o mužoch, o vzájomných partnerských vzťahoch a o každodennom živote, ktorý sa nám nedarí žiť podľa kníh a vysnívaných predstáv. V hlavnej postave účinkuje Eva Pavlíková.

Divadlo A. Bagara patrí k popredným slovenským divadlám. Za 65 rokov prekročilo rámec regionálneho zájazdového divadla a získalo si publikum doma i v zahraničí. Na festivale ZHZ je pravidelným hosťom.

Tešíme sa na návštevu 18.06.2015 o 21:00 – Viac info TU

Záver festivalu patrí Štúdiu L+S, ktorého poetiku udali už v začiatkoch Milan Lasica a Július Satinský svojim humorom. V súčasnosti má Štúdio L+S na svojom repertoári sedemnásť divadelných titulov a jedným z nich je aj inscenácia TRI GRÁCIE Z UMAKARTU – trpká komédia o stretnutí, ktoré raz muselo prísť, ale aj tak bolo nečakané. Viac sa dozviete po festivalovej zvučke, ktorá ohlási predstavenie tohto záverečného hosťa 42. Zámockých hier zvolenských

Tešíme sa na návštevu 19.06.2015 o 21:00 – Viac info TU

zhz-2015-zvolen-zamok

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: