Zvolen Patriots prehral v semifinále s Trnavou Bulldogs

patriots-sfl-zvolen-32

Zvolen Patriots. Foto: ZV-podujatia

Zvolen Patriots má bronz a o zlato sa pobijú Bratislava Monarchs a Trnava Bulldogs. A práve Trnava Bulldogs bol tým tímom, ktorý svojou hrou poriadne potrápil Zvolen Patriots v semifinálovom zápase amerického futbalu, ktorý sa hral v nedeľu 12.7.2015 na ihrisku Technickej Akadémie vo Zvolene. Na samotný zápas si toto nedeľné popoludnie našlo cestu dosť ľudí, ktorí prišli podporiť svojich hráčov a neboli to len členovia fanúšikovskej základne. Vychutnali si  moderovaný zápas a bufet k tomu, ale škoda, že s takým trpkým koncom. Ako už bolo povedané,  jednalo sa o semifinálový zápas a za východnú konferenciu SLF to bol Zvolen Patriots, ktorý vyzval tím zo západnej časti Trnavu Bulldogs. Zápas medzi druhými dvomi štvrťfinálovými tímami (za západ Bratislava Monarchs a východ Žilina Warriors) bol od samého začiatku v réžii Bratislavčanov a skončil 36:6.

Na samotný zápas sa prišiel pozrieť aj víceprimátor Jaroslav Stehlík, ktorý rozhodol Coin toss-om (hod mincou poz. redakcie) o tom, kto sa ujme útoku  v úvode zápasu. Potom  už začal doslova dynamický zápas, kedy bolo vidieť, že súper má mierne navrch, ale zároveň aj to, že naša húževnatá hra ho dokáže poriadne znervózniť.

Aj napriek nášmu veľkému odhodlaniu a zníženiu výsledku na rozdiel pár bodov v záverečnej štvrtine to súper zobral, respektíve doslova ich americkí kolegovia chmatli riadne za pačesy a samotný zápas napokon vyhrali nad našimi Patriots 34:47.

Po tomto zápase bolo teda jasné, že  to bol pre nás záverečný zápas sezóny a že pokiaľ sa nič nestane, o 1. miesto sa pobije Bratislava Monarchs a Trnava Bulldogs. (teraz je to už jasné)

Nechajme sa prekvapiť, ako dopadne to finále, ale väčšie ambície na zisk trofeje má asi Bratislava Monarchs.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: