• Št. feb 2nd, 2023

Môžeme prežiť len vďaka zamestnaniu?

dobrovolnictvo-fun-zona
Plagát k podujatiu

TS:  Práca je každodennou témou väčšiny z nás. Výkonom práce strávime priemerne tretinu svojho dňa. Veľké množstvo našich myšlienok preto logicky smeruje práve k otázke nášho povolania.

Ťažké obdobie neprichádza len pri výbere školy, ktorá by nám mala predurčiť naše životné poslanie, ale aj pri samotnom výbere zamestnania. Môžeme si prácu vybrať? Aké možnosti má na pracovnom trhu človek v súčasnosti? Je jedinou možnosťou pracovať alebo máme aj iné možnosti?

Napokon, práca nie je len zamestnanie, ale aj podnikanie a dobrovoľníctvo.

Ako sa pracuje na úrade, aké je dávať ľuďom prácu, aké je pracovať ako dobrovoľník a ako to všetko spolu súvisí vám porozprávajú pozvaní hostia na ďalšej z cyklu diskusií vo Fun zóne. Uskutoční sa v utorok 4.8. o 17:00 v letnej obývačke mesta Zvolen. Debatovať bude Silvia Husáriková z Organizačného odboru MsÚ, Milan Gergel z Úradu práce, sociálnych vecí a rodiny, Jana Matejzelová z Centra dobrovoľníctva, dobrovoľníci a Sanja Nikolov – bývalá podnikateľka, dnes koordinátorka KC OKO, ale aj dobrovoľníčka. Všetci tí, ktorých zaujíma téma povolania, zamestnania, práce a poslania, sú na túto diskusiu pozvaní.

TS:  Mgr. Eva Ježovičová referent pre styk s verejnosťou Zvolen.