Stará radnica sa bude sťahovať

informacne-centrum-zvolen

Stará radnica. Foto: ZV-podujatia

TS: Stará radnica definitívne získala povolenie pre rekonštrukciu z eurofondov, na ktoré doteraz čakala. Od pondelka bude preto Odbor kultúry a Informačné centrum presťahované do Domu služieb na Kozačekovej ulici. Netreba sa obávať – Starú radnicu ľahko nájdete aj vo vašom mobile. Rekonštrukcia, na ktorú Zvolen získal nenávratný finančný príspevok v hodnote 567.000 €, obsiahne kompletnú rekonštrukciu strechy, obnovenie fasády s novými omietkami, balkóna, či schodiska. Kultúrnym a spoločenským podujatiam by malo prospieť nové zasúvacie hľadisko, komfort divákov zlepší nová klimatizácia a vzduchotechnika. Samotný ráz historickej budovy bude ale zachovaný.

Označenie „stará“ ostane po novom naozaj iba v názve radnice. Priestory azda najviac známe tým, že práve v nich bol za poslanca uhorského snemu zvolený Ľudovít Štúr, dnes slúžia najmä potrebám zvolenskej kultúry a cestovného ruchu. Sídli v nich referát kultúry a športu, informačné centrum či centrum Komisie pre prevenciu.

dom-sluzieb-zvolen

Dom služieb Zvolen. Foto: ZV-podujatia

Všetky inštitúcie sa budú musieť prispôsobiť a načas opustiť priestory, v ktorých sídlia. Turista či človek hľadajúci informácie sa však nemusí báť. „Od Starej radnice bude až k Domu služieb urobené cez námestie značenie, aby ktokoľvek pohodlne našiel informácie, o ktoré má záujem“, vysvetlila vedúca odboru rozvoja mesta Juliana Kochlicová Ištóková.

Pre pohodlnejších bude už čoskoro dostupná voľne stiahnuteľná mobilná aplikácia, ktorá Zvolenčanom, ale aj turistom poskytne dostatok informácií. Vďaka novej aplikácii U nás doma nájdete informácie o dianí v meste a oznamy na jednom mieste – vo vašom mobile. Aplikácia bude zároveň GPS navigáciou, ktorá vás nasmeruje, kam potrebujete a ako jediná aplikácia svojho druhu na Slovensku vám zároveň umožní hlásiť čierne skládky a iné problematické miesta vo Zvolene. Stiahnuť si ju zadarmo budete môcť už čoskoro cez stránku Google play.

TS: Mgr. Eva Ježovičová referent pre styk s verejnosťou Zvolen. Foto: ZV-podujatia

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: