• Po. feb 6th, 2023

Stará radnica sa bude sťahovať

informacne-centrum-zvolen
Stará radnica. Foto: ZV-podujatia

TS: Stará radnica definitívne získala povolenie pre rekonštrukciu z eurofondov, na ktoré doteraz čakala. Od pondelka bude preto Odbor kultúry a Informačné centrum presťahované do Domu služieb na Kozačekovej ulici. Netreba sa obávať – Starú radnicu ľahko nájdete aj vo vašom mobile.

Rekonštrukcia, na ktorú Zvolen získal nenávratný finančný príspevok v hodnote 567.000 €, obsiahne kompletnú rekonštrukciu strechy, obnovenie fasády s novými omietkami, balkóna, či schodiska. Kultúrnym a spoločenským podujatiam by malo prospieť nové zasúvacie hľadisko, komfort divákov zlepší nová klimatizácia a vzduchotechnika. Samotný ráz historickej budovy bude ale zachovaný.

Označenie „stará“ ostane po novom naozaj iba v názve radnice. Priestory azda najviac známe tým, že práve v nich bol za poslanca uhorského snemu zvolený Ľudovít Štúr, dnes slúžia najmä potrebám zvolenskej kultúry a cestovného ruchu. Sídli v nich referát kultúry a športu, informačné centrum či centrum Komisie pre prevenciu.

dom-sluzieb-zvolen
Dom služieb Zvolen. Foto: ZV-podujatia

Všetky inštitúcie sa budú musieť prispôsobiť a načas opustiť priestory, v ktorých sídlia. Turista či človek hľadajúci informácie sa však nemusí báť. „Od Starej radnice bude až k Domu služieb urobené cez námestie značenie, aby ktokoľvek pohodlne našiel informácie, o ktoré má záujem“, vysvetlila vedúca odboru rozvoja mesta Juliana Kochlicová Ištóková.

Pre pohodlnejších bude už čoskoro dostupná voľne stiahnuteľná mobilná aplikácia, ktorá Zvolenčanom, ale aj turistom poskytne dostatok informácií. Vďaka novej aplikácii U nás doma nájdete informácie o dianí v meste a oznamy na jednom mieste – vo vašom mobile. Aplikácia bude zároveň GPS navigáciou, ktorá vás nasmeruje, kam potrebujete a ako jediná aplikácia svojho druhu na Slovensku vám zároveň umožní hlásiť čierne skládky a iné problematické miesta vo Zvolene. Stiahnuť si ju zadarmo budete môcť už čoskoro cez stránku Google play.

TS: Mgr. Eva Ježovičová referent pre styk s verejnosťou Zvolen. Foto: ZV-podujatia