• Pi. sep 22nd, 2023

Prípravu na novú sezónu zahájil ŠKK Zvolen

Autor IMG_1979

aug 7, 2015 ,
skk-zvolen-orlova
Pretekárky ŠKK Zvolen na medzinárodnom sústredení v Orlovej (CZE). Autor foto: Jana Zrubecová.

TS: Krasokorčuliarky Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen (ŠKK) po úspešnej minuloročnej sezóne absolvovali koncom mája relaxačno-rekondičný pobyt v Bojniciach a po krátkom oddychu začali s náročnou letnou prípravou na in-line korčuliach a taktiež “suchými” tréningami. Záver letnej prípravy absolvovali už na ľade na krasokorčuliarskych sústredeniach v Košiciach a českej Orlovej. Od začiatku augusta sa pretekárky začali pripravovať na 7. súťažnú sezónu Športového krasokorčuliarskeho klubu mesta Zvolen už na domácom ľade.

Stabilizovaný tím kvalifikovaných tréneriek – Marcela Vavrincová, Dáša Melicheríková, Dušana Lehocká a Kamila Peničková na čele s hlavnou trénerkou klubu Janou Zrubecovou je aj túto sezónu zárukou, že výkonnosť pretekárok sa bude zvyšovať a nadviažu na úspešné umiestnenia z minulej sezóny nielen z domácich, ale aj zahraničných pretekov.

ŠKK mesta Zvolen bude mať na súťažiach zastúpenie v 6 vekových kategóriách. V kategórii mladších žiačok bude ŠKK ale aj mesto Zvolen reprezentovať Dominika Hatádamová a Dorota Marková, v 10-ročných nádejach Karin Ištokovičová, Laura Debnárová a Ema Huliaková, v 9-ročných nádejach Andrea Gaálová. V mladších kategóriách sa na svoj debut na súťažnom ľade pripravuje 6 dievčat.

Okrem tréningov na ľade čakajú na pretekárky celú sezónu aj “suché tréningy”: špeciálna krasokorčuliarska príprava, in-line korčuľovanie, balet, tanec a gymnastika. ŠKK má v pláne so svojimi pretekárkami aj absolvovanie ďalších – vyšších tried testov výkonnosti ako jedného z nominačných kritérií postupu na Majstrovstvá Slovenska, našej najvyššej národnej súťaže, ale aj účasť pretekárok na prestížnych medzinárodných krasokorčuliarskych súťažiach v Česku, Poľsku, Maďarsku, Rakúsku, Taliansku a Slovinsku.

Pre veľmi pekný záujem v uplynulej sezóne (cca 100 detí), otvoríme aj tento rok kurz základov korčuľovania pre chlapcov a dievčatá.

Všetko o súťažných ale aj mimo súťažných aktivitách ŠKK sa môžu naši priaznivci dozvedieť z klubového bulletinu a z web stránky www.krasozvolen.sk.

TS:  MZ a Autor foto: Jana Zrubecová.