• Po. okt 2nd, 2023

Historicky prvá sezóna extraligy žien vo volejbale v meste Zvolen

rasner-tuzinska-havran-baisova
Zľava: Martin Rašner, Janka Tužinská, Ľubomír Havran a Karin Baisova. Foto: ZV-podujatia

TS: TJ Slávia TU Zvolen vstupuje do novej sezóny 2015/2016 v zastupení všetkých vekových kategórií a to mladšie žiačky , staršie žiačky, kadetky, juniorky a ženy. Organizácia prešla výraznymi personálnymi a organizačnými zmenami, tak aby postupne prešla z amatérskeho prostredia do poloprofesionálneho. V organizačnej štruktúre je prezidentom Stanislav Azor, ktorý má pod sebou členov výkonneho výboru a trénerskej rady.

Ženské družstvo bude tento rok vlajkovou loďou, vrcholom, keďže sa po prvýkrát v histórii ženského volejbalu vo Zvolene prebojovalo do elitnej súťaže, extraligy žien. Podarilo sa im to hneď po dvoch rokoch znovuzaloženia seniorského družstva. Účasť si vybojovali v báraži v ktorej obsadili prvé miesto, čím herne aj výsledkovo potvrdili, že do najvyššej suťaže patria.

Extraligový tím sa prihlásil do súťaže po dôkladnom zvážení finančných možností. Podporu dostal od Technickej Univerzity vo Zvolene na stretnutí s rektorom prof. Rudolfom Kropilom aj od primátorky mesta Zvolen Ing. Lenky Balkovičovej a poslancov mestského zastupiteľstva. Sponzorsky prispeli Wellness Bystrá v zastúpení pána Siakela, Carmont Zvolen, Grafprint, Binarts, Lekáreň recept, výraznú pomocnú ruku podali aj ďalší ľudia a spoločnosti.

Káder na extraligovú sezónu tvoria hráčky z tej minulej, doplnené o posily z regiónu. Z Krupiny prišla šikovná nahráčka, kapitánka Dominika Fekiačová a libero Patrícia Moravčíková. Ďalšími posilami budú Zuzana Tomašeková zo Žiliny, po materských povinnostiach sa vráti Darina Hlaváčová a káder doplní skúsená Barbora Michalcová, ktorá vo Zvolene hrala pred 2 rokmi. Oddiel ráta aj s juniorkami Júliou Heškovou a Romanou Fryčovou, v štádiu riešenia je odchod Magdalény Nociarovej pre pracovné povinnosti. Tím bude viesť na trénerskom poste tak ako doteraz Martin Rašner, ktorý sa po úspešných rokoch v extralige v Senici, Žiline a Košiciach do nej vracia s tímom z rodného mesta. Asistentom a manážeróm v jednej osobe ostáva Ľubomír Havran.

Na základe rozhodnutia slovenskej volejbalovej federácie tím žien prišiel o možnosť hrať v domovskom stánku hale na Technickej univerzite. Rozmerovo chýbalo málo, ale výnimku nevybojoval a preto sa zápasy budú hrať na 9. ZŠ vo Zvolene. V ústrety im vyšla riaditeľka školy Mgr. Ľubica Tomčíková. Tréningy prebehnú v hale na TU, v piatok v hale na 9. ZŠ. V tréningovom procese sa momentálne hráčky sústreďujú na kondičnú prípravu, trénujú 8 krát do týždňa, zamestnané hráčky sa pripájajú na tréning večer.  Od septembra začnú naplno v hale , odohrajú 2 prípravné stretnutia s UKF Nitra a už 26. septembra ich čaká extraligový duel s minuloročným obhajcom titulu Slávia EU Bratislava.

Video – celé

Fotografie

TS: Slávia TU Zvolen. Foto a video Ján Števonka