• Pi. feb 3rd, 2023

Noviny aj mobilná aplikácia budú nové veci v meste

ByIMG_1979

aug 18, 2015 , ,
noviny1
Foto: ilustračné

TS: Spôsobov, ako sa získať informácie v meste je viacero. Pribudnú ďalšie

K webstránke, plagátom a sociálnym sieťam, ktoré doteraz mesto prevádzkovalo pribudnú čoskoro ďalšie novinky. Už teraz sa pomaly dokončujú práce na ojedinelej aplikácii, ktorú bude možné zadarmo stiahnuť do mobilov. Kdekoľvek budete, získate okamžitý prístup k informáciám.

Nájdete tu úradné oznamy, upozornenia, ale aj pozvánky na kultúrne podujatia. Ak sa tak rozhodnete, môžete byť na nový oznam zvukovo upozornený. Aplikácia bude rovnako slúžiť ako navigácia. Potrebujete sa dostať na autobusovú stanicu a neviete ako? Zapnete aplikáciu U nás doma a tá vás po pripojení na internet zavedie kam potrebujete. V čom je aplikácia ojedinelá? Ako jediná na Slovensku zároveň umožní občanom posielať podnety priamo úradníkom na MsÚ. Napríklad nájdete kdesi čiernu skládku, odfotíte ju a fotku prostredníctvom mobilu odošlete. Aplikácia by mala byť čoskoro prístupná cez aplikáciu Obchod play alebo stránku play.google.com.

Novinkou budú noviny

Samozrejme, aplikácia do mobilu nie je pre všetkých. Niektorí ju budú využívať, iní nie. Pre tých druhých sú tu ďalšie novinky a to doslova. Mesto koncom augusta spustí distribuovanie novín do domácností. V minulom roku ešte obyvatelia Zvolena zaznamenali vydávanie Infolistov, tie sa práve kvôli pripravovaným novinám vydávať prestali. Noviny nájdu obyvatelia Zvolena vo svojej schránke každý mesiac. Ponúknu bohatší obsah, prinesú správy, ale aj publicistické príspevky, budú priestorom pre rozhovory, propagáciu podujatí, fotoreportáže. Budú mať iný formát, aj podobu. Práve preto mesto pred časom prijalo dvoch zamestnancov, ktorí budú okrem iného vytvárať obsah tohto periodika.

To sú len dve z viacerých noviniek, akými chce zvolenský magistrát zlepšiť komunikáciu s ľuďmi. Počas leta organizoval verejné diskusie vo Fun zóne, ktorými sa snažil naštartovať verejný dialóg. V tomto úsilí bude pokračovať. Zároveň majú občania už dnes množstvo možností, ako získať informácie. Dobre funguje Facebooková stránka Mesto Zvolen, Youtube kanál alebo oznamy na stránke www.zvolen.sk. Tú čakajú malé úpravy. Navyše, existuje možnosť prihlásiť sa na odber správ z webu prostredníctvom RSS.

Malé odkazy môžu občania zanechať teda rôznymi spôsobmi. Dôležité je vybrať si ten správny kanál. Zároveň vedenie magistrátu verí, že takto budú mať občania rôzneho veku k informáciám lepší prístup a posilní sa celková otvorenosť samosprávy.

TS: Mgr. Eva Ježovičová referent pre styk s verejnosťou Zvolen