Aj drevený most by si zaslúžil lepšiu opateru

most-kovacovsky-potok

Dolámané dosky na moste. Foto: ZV-podujatia

„Je to malý krok pre človeka, obrovský skok pre ľudstvo.“

Táto citácia možno celkom nepatrí k tomu, čo si budete môcť prečítať v najbližších riadkoch, ale keď na niečo upozorníte a kompetentní majú evidentný záujem to riešiť,  tak rozhodne sa to dá pozitívne vnímať tak, ako uvedený citát.

Opäť sa vraciam k téme a podnetom, ktoré som aj ja napísal na portál Odkaz pre starostu. Nakoľko nastalo po týždni pár pozitívnych zmien, chcem sa s Vami o tom v pár riadkoch podeliť. Čo sa zmenilo za týždeň

Začneme palcom hore za živý plot pod zámkom, z ktorého mi v sobotu 15.8.2015 padla sánka, nakoľko toto inkriminované miesto bolo pekne a úhľadne vyčistené a všetko suché vyrezané. Celý priestor teraz (vid foto v galérii) vyzerá aj napriek diere podstatne inak.

Druhým problémom, aj napriek tomu, že sa zdalo, že bude urobená náprava bola a vlastne stále je trčiaca časť rúry nad úroveň chodníka. Dobre, nevadí, dáme ešte tomu čas a možno aj toto bude ako bolo prisľúbené,  odstránené. Beriem do úvahy aj fakt, že predsa len finišujú dovolenky a tak nejaké to omeškanie je v pohode.

Čo je nové v rámci podnetov

Najnovší podnet,  ktorý bol hodený ako tá pomyselná rukavica sa týka Zvolenčanom, respektíve skôr Západniarom (rozumej obyvateľom sídliska Západ) dobre známeho mosta cez Kováčovský potok. Tá drevená latovaná časť je neustále problémom. Vždy, keď odíde nejaká doska,  vymení sa len tá jedna a potrebná komplexná rekonštrukcia nikde.

Po jednom dni od nahlásenia tejto anomálie pridala komentár na portál Odkaz pre starostu Ing. Anna Bešinová, vedúca odboru výstavby, ŽP a dopravy, ktorá napísala, citujem:

,,Zrealizovali sme obhliadku miesta, závada bude odstránená, bude to opravené.”

Takže toto vyjadrenie na začiatok postačuje a vyčkám nejaký čas, čo sa bude diať.

Dobre teda, záverom tohto týždňa treba povedať, že rozhodne po upozornení na niektoré problémy, aj keď  sú menšie, je ochota ich riešiť.  Možno sa opäť niekto nájde, kto povie, že riešim somariny a že treba riešiť veľké veci, ale treba si uvedomiť jednu vec a to, že aj tie malé veci veľakrát dosť pomôžu  veľkej časti obyvateľstva.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: