• St. mar 22nd, 2023

Stiahnite si mesto do mobilu

android-aplikacia-zvolen-1
Prostredie aplikácie.

TS: Do mesta prichádza nová mobilná aplikácia. Už od budúceho týždňa budú mať Zvolenčania, ale aj turisti k dispozícii aplikáciu, ktorú je možné zadarmo stiahnuť do mobilov. Kdekoľvek budete, získate tak okamžitý prístup k informáciám.

Nájdete tu úradné oznamy, upozornenia, ale aj pozvánky na kultúrne podujatia. Ak sa tak rozhodnete, môžete byť na nový oznam zvukovo upozornený. Aplikácia bude rovnako slúžiť ako navigácia. Potrebujete sa dostať na autobusovú stanicu a neviete ako? Zapnete aplikáciu U nás doma a tá vás po pripojení na internet zavedie kam potrebujete. V čom je aplikácia výnimočná? Ako jediná na Slovensku zároveň umožní občanom posielať podnety priamo úradníkom na MsÚ. Napríklad nájdete kdesi čiernu skládku, odfotíte ju a fotku prostredníctvom mobilu odošlete. Aplikácia by mala byť čoskoro prístupná cez ďalšiu aplikáciu vo vašom telefóne – Obchod play alebo na stránke play.google.com. Tam zadáte heslo U nás doma.

Aplikáciu stiahnete priamo TU

Následne aplikáciu stiahnete a nainštalujete do svojho mobilu. V prvých týždňoch bude aplikácia v skúšobnom režime, takže svoje podnety na vylepšenie môžete zasielať na verejnost@zvolen.sk

Aplikácie aj v iných mestách

Aplikáciu na orientáciu v meste a nahlasovanie podnetov majú aj iné samosprávy: napríklad Poprad, Bratislava, Žilina, Košice. Mobilom si dokonca pomôžete aj v neďalekej Krupine, Klokoči, na Dobrej nive či Slatinských lazoch. Aplikácie sú stiahnuteľné do mobilov, takže máte po ruke vždy najnovšie informácie.

Fotografie

TS: Mgr. Eva Ježovičová referent pre styk s verejnosťou Zvolen