Na Školský deň zavíta aj Milan Lasica

hana-lasicova

Do Zvolena príde aj dcéra Milana Lasicu Hana Lasicová. Foto: ZV-podujatia

TS: Zvolenčania si zvykli na to, že prvý školský deň je po krátkom prvom kontakte so školskými lavicami zároveň príležitosťou pre malý školský festival. Toto pravidelné podujatie pod názvom „Klemo školský deň“ sa uskutoční v stredu 2.9. 2015 od 10:00 do 17:00 v mestkom Parku zabudnutých susedov vo Zvolene. Pestrý program (nielen) pre školákov organizuje firma Klemo v spolupráci so svojimi obchodnými partnermi na oslavu nového školského roku. Pozvanie je určené všetkým školákom a ich celej rodine, v bohatom programe si každý nájde svoje: Od 10:00 do 17:00 prebieha prezentácia a predaj školských, papierenských a darčekových predmetov. V priebehu celého dňa sa návštevníci môžu tešiť na rôzne atrakcie: výstavu historických vozidiel, modelov lietadiel, skákací hrad, vozenie na koňoch, pozorovanie slnka, či fotky astronomických úkazov. O 13:00 prídu veselí klauni z Divadla Tamariky (BB) a predvedú a zvedavcov i naučia svoje klaunské kúsky.

O 15:00 ich vystrieda divadlo pre celú rodinu Paťa a sedem trpalískov. Od 16:00 uvoľníme priestor spolužiakom z vyšších ročníkov – príchodom miestnej hard rockovej kapely Community of Fools. O 18:00 si príde na svoje aj generácia, ktorá na školu už skôr spomína – možno aj práve s Hanou Lasicovou a jej knihou „Všetko o mojom otcovi“.  Autogramiádu knihy a diskusiu s autorkou bude viesť dramaturgička Divadla J.G. Tajovského – Uršula Ferenčuková.

Či nás príde pozdraviť aj sám maestro Lasica do poslednej chvíle známe nebude, ale určite ho tam uvidíte na fotografiách miestnej Galérie na plote. Dvaja fotografi – Peter Zbončák a Ľubomír Vojtek zachytávali Milana Lasicu v jeho rodnom Zvolene na miestach, ktoré majú pre neho určitý význam.

Program

  • 10:00 – 17:00 Prezentácia školských, papierenských a darčekových predmetov, výstava historických vozidiel, astronomických fotografií, modelov lietadiel, pozorovanie Slnka, skákací hrad, vozenie na koňoch
  • 13:00 – 13:30 Klauniáda – Divadlo Tamariky
  • 15:00 – 16:00 Divallo Tesáre – Paťa a (asi) sedem trpaslíkov
  • 16:00 – 17:00 Hudobná produkcia Community of Fools
  • 18:00 – 19:00 Autogramiáda knihy Hany Lasicovej – „Všetko o mojom otcovi
  • 19:00 – 19:10 „Milan Lasica vo Zvolene“ Vernisáž fotografií v Galérii na plote
  • 19:30 – 21:00 Koncert skupiny L.U.S.K. (pop, rock, covery / ZV)

TS: Klemo

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: