• St. mar 22nd, 2023

Keď netečie, aspoň kvapká

ByIMG_1979

aug 25, 2015 , ,
most-kovacovsky-potok-1
Azda najhoršie je momentálne drevený most cez Kováčovský potok. Foto: ZV-podujatia

Týždeň sa s týždňom stretol a opäť som sa bol pozrieť na pár vecí v meste a zároveň si pozrieť, v akom stave sú podnety, ktoré boli už predtým nahlásené na portál Odkaz pre Starostu.

Musí sa uznať, že podnety neostávajú bez povšimnutia, kompetentní si ich všímajú a v rámci možností sa ich snažia riešiť.

Avšak počas týždňa sa našla jedna pálčivá vec v podobe mosta cez Kováčovský potok. Na tomto moste sa problém za pár dní ešte podstatne zhoršil.  Ešte viac sa na ňom polámali dosky, ale ako nás jedna pani upozornila, k polámaniu mohlo dôjsť aj tak, že cez most chodia počas kosby kosačky. V takom prípade by to potom dávalo patričný zmysel, že tak rýchlo príde k zničeniu podlahy na moste.

Čo sa zmenilo za týždeň

Začnem palcom hore a to za upravený a zarovnaný trčiaci kus rúry nad terén chodníku. 11. augusta 2015 sa dušoval Mgr. Dušan Gdovín (odbor výstavby, dopravy a ŽP), že to pôjdu pozrieť a urobia nápravu. Musím uznať a práve preto palec hore, že 23.8.2015 došlo k náprave, rúra tam síce je, ale netrčí ani o milimeter.

Čo je nové v rámci podnetov

Nakoľko bola jedna vec uvedená do normálu, pridal som dva nové podnety. Aj preto, že ten prvý podnet je dosť často omieľaný a bola to vlastne taká požiadavka Zvolenčanov, ktorí tam parkujú.

Ide o trčiace roxory na parkovisku za Úradom práce alebo pre lepšiu orientáciu, pri plavárni. Tie roxory trčia z toho dôvodu, že to parkovisko má lepšie roky dávno za sebou a rozmrvená časť betónu práve odokryla tie roxory.  Sú dosť nebezpečné pre pneumatiky osobných automobilov a prejsť sa pešo po  parkovisku je riadna komédia.

Druhá vec je náhodného charakteru a to poklop do šachty pri Valaške. Tento poklop je z diaľky, že super, ale keď sa pozriete bližšie tak zistíte jednu zaujímavú vec (vid foto). Netreba hádam k tomu viac čo napísať, možno, že je to riadna anomália, ale pravdepodobne sa to uško nedá cez tú kvačku kvôli  tej dlážke nasunúť,  aby visiaci zámok mohol prejsť cez tú dierku. Dúfam, že je to pochopené 🙂

Takže toto boli tohtotýždňové dva podnety, na ktoré upozorňujem a dúfam, že o týždeň sa opäť niečo dá do poriadku.

Palec hore – vyriešené

  • živý plot na križovatke pod zámkom
  • zarovnaná rúra s chodníkom

Palec dole – nevyriešené

  • drevený most
  • nezamknutá šachta pri Valaške
  • trčiace roxory na parkovisku

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka