Divadelné debatenie v DJGT obývačke

ferencukova-raffajova-chalupka-vyrostek-danis

Časť diskutujúcich vo Fun zóne - Uršula Ferenčuková, Jana Raffajová, Ján Chalúpka, Daniel Výrostek a Ondřej Daniš. Foto: ZV-podujatia

Bude oslava, publikácia, nejaká tá premiéra, pobijú sa ženy a pre najmenších sa opráši jedna staršia rozprávka. Toto bolo len také zrnko piesku toho, čo si pripravilo zvolenské Divadlo Jozefa Gregora Tajovského pre svojich divákov  v novej, v poradí už 67. divadelnej sezóne. A práve o nej a o chystaných novinkách prišli porozprávať do Fun zóny v rámci diskusie pod názvom DJGT  V obývačke tí najpovolanejší a to riaditeľka Ing. Jana Raffajová, dramaturgička Mgr.art. Uršuľa Ferenčuková, umelecký šéf Mgr.art. Ján Chalupka. Dotvoriť fantastickú atmosféru, ktorá tu panovala viac než hodinu prišli aj herci divadla Daniel Výrostek, Ondřej Daniš a Richard Sanitra.

Táto trojica kmeňových hercov divadla tu nebola len tak. Hudbou a spevom oživili legendárne texty Jozefa Urbana tak, ako ich každý verný divák pozná z inscenácie Svet (podľa) Urbana.

Túto diskusiu ako aj tie ostatné, ktoré sa vo Fun zóne konali moderovala Mgr. Eva Ježovičová.

O čom sa diskutovalo?

Nosnou témou bolo otvorenie novej, v poradí už 67. sezóny ktorú svojim spôsobom odštartuje Galaprogram motýľ, kde už po jedenásty raz ohlásia fanfáry mená diváckych favoritov a najobľúbenejšej inscenácie.

Ďalšou  špecialitou  bude už v októbri a to konkrétne 17.10.2015 narodeninová oslava a pocta zároveň fantastickému hercovi Andrejovi Mojžišovi, ktorý bude oslavovať krásnych 90 rokov. Ako upresnila dramaturgička divadla Uršula Ferenčuková, k tejto príležitosti sama knihu zosnovala.

Z ďalších šuplíkov divadelnej kuchyne sa dalo dozvedieť, že koncom roka opäť môžu deti očakávať rozprávku, ale nebude to nová rozprávka, ale bude to … nebudem Vám viac prezrádzať.

Počas diskusie sa zabŕdlo aj do témy nových divadelných premiér ako aj do toho, prečo a čo majú spoločné ženy a či to je zámer, že prvé predstavenie je Skrotenie zlej ženy a následne Arzenik a staré dámy.

Nuž,  na tieto otázky sa tu odpoveď z úst umeleckého šéfa našla a vypočuli si ju tí, ktorí tu boli prítomní. Vám ostatným ich budeme  podsúvať postupne a pravidelne a nezabúdajte, 67. sezóna je už predo dvermi, stačí  len vstúpiť.

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: