Aktivisti predstavili víziu plavárne s 50-metrovým bazénom

plavaren-50-fakty-5

Foto: ZV-podujatia

Bude mať mesto novú plaváreň s 25 alebo 50 metrovým bazénom? Mestské kúpele sú pravdupovediac  vo viac než zlom technickom stave (momentálne zatvorené) a návštevnosť je taktiež taká, aká je a taktiež všetko okolo toho. A keď vezmeme do úvahy fakt, že  členovia dvoch zvolenských plaveckých klubov (KVŠ Careta Zvolen a CALYPSO Zvolen) trénujú v neďalekej Banskej Bystrici a v Žiari nad Hronom, to  už o niečom svedčí. V roku 2014 sa debatovalo o návrhu novej plavárne, nenašlo sa však v podstate žiadne rozumné východisko a zhrnulo sa to takpovediac pod koberec.

Nadišiel čas, kedy sa opäť oživila táto téma a tentokrát už tento horúci zemiak pripadol primátorke Lenke Balkovičovej, ktorá by mala nájsť vhodné riešenie a tú najlepšiu alternatívu.

Jej predstavu novej plavárne s 25 metrovým bazénom aj s nejakými číslami si môžete pozrieť na konci článku.

Keďže sa po prázdninách bude konať 28.9.2015 so začiatkom o 14-tej prvá schôdza Mestského zastupiteľstva a práve jeden bod je prerokovanie zámeru novej plavárne a veľa poslancov je naklonených na stranu 25 metrového bazéna,  oponenti tohto riešenia prišli a prezentovali vo štvrtok 24.9.2015 širokej verejnosti svoju prezentáciu plavárne s 50 metrovým bazénom a ďalšími vychytávkami.

Predviesť prezentáciu a argumentovať zámer prišli Matej Snopko, Peter Košík, Robo Vasil, Vladimír Štiasný, Milan Hofbauer, Miroslav Slížik, Michal Hazlinger a ďalší.

Ich prezentácia (viď video) predstavuje nový  50 metrový  bazén s ôsmimi dráhami, hľadiskom a dá sa povedať mimo terajšej budovy s tým, že starý bazén sa rozdelí na dve časti. Výškový rozdiel medzi dvomi bazénmi poslúži na umiestnenie tobogánu.

Plánuje sa celoročná prevádzka,  nový bazén bude zakrytý odnímateľným stenami a de facto bude  slúžiť zároveň aj ako v kúpalisko Neresnica. Rozdiel v cene 25 verzus 50 metrový bazén je cca 400 000 € alebo ak chcete,  náklady sa odhadujú  na 5 800 000 €.

Doporučujem pozrieť video – vízia 

Samozrejme, že priestor na vyjadrenie dostala aj samotná primátorka, ktorá tu predostrela svoj názor ako fundovaná vyštudovaná ekonómka.

Video

Na záver Vás chcem z tohto miesta pozvať na pondelkové 28.9.2015 zasadnutie Mestského zastupiteľstva,  na ktorom sa bude rokovať o všeličom, ale  jeden bod bude už spomínaná plaváreň. Nielen o plavárni sa bude rokovať na septembrovom zasadnutí MsZ.

Lenka Balkovičová o plavárni 

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Pridaj komentár