Mikuláš vytiahol množstvo Zvolenčanov na námestie

namestie-mikulas-zvolen

Námestie bolo plné ľudí. Foto: ZV-podujatia

Mikuláš, Mikuláš, čo v tom vreci schovávaš? Sladkosti a cukríčky, len pre dobré detičky. Dozaista dobre poznáte túto starú odrhovačku, ktorá je už odjakživa spätá s Mikulášom, ktorého je možné vidieť  už aj pár dní pred 6-tym dňom v mesiaci december, lebo naozaj má toho veľa. 6.12 je však jeho deň D, kedy ho je možné vidieť naozaj všade s veľkým vrecom, po boku s čertom rohatým a s neskutočne čarokrásnou anjelicou. Rozdáva deťom sladkosti, ktoré nájde vo svojom vreci a zaraz sa deťom rozžiaria oči a zaraz je všetkým dobre.

Vo Zvolene je už  tradíciou, že v tento deň prichádza na námestie Mikuláš a nebolo tomu ani tentoraz inak. A na záver pribudlo ešte jedno menšie prekvapenie.

Program začal skrátenou, respektíve pozmenenou verziou novej rozprávky, ktorú uviedlo pred nedávnom do života Divadlo Zelienka a to Čertovské dary a kto zavítal deň dozadu do DK ŽSR vo Zvolene mohol ju vidieť v rámci tradičnej akcie Rozprávky pre Mikuláša.

Po rozprávke, ktorá pritiahla na námestie neskutočne veľa dospelákov s deťmi prišiel nielen Mikuláš s veľkým mechom, ale pomôcť mu prišla aj primátorka mesta Zvolen a nakoľko tu bolo veľa  detí,  rozdávať sladkosti pomohli čert s anjelom.

Po rozdaní všetkých sladkostí prišlo na rad druhé prekvapenie a to  rozsvietenie vianočného stromčeka, ktorý sa nachádza pri krásnom drevenom Betleheme.

Takže takýto bol  tohtoročný Mikuláš na Zvolenskom námestí.

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.