Impozantné Farebné spomienky k videniu v Galérii na Tehelnej

linhartova-farebne-spomienky-6

Všetky vystavené diela sú doslova impozantné. Foto: ZV-podujatia.

Po impozantnej výstave fotografií Petra W. Haasa pod názvom Metaphor noble prints v Galérii na Tehelnej sa tento výstavný priestor na mesiac prepožičal ďalšej výstave trošku odlišného razenia. Vystavené diela  rozhodne uchvátia  nejedného labužníka umenia, ktorý si nájde čas a príde si ich pozrieť. Fascinujúci pastel a maľba pochádzajú od autorky Evy B. Linhartovej a výstava nesie príznačný názov Farebné spomienky. Samotnú výstavu, ktorá bola v poradí už 71. zorganizoval Jozef Klement a ďalší partneri a konala sa v piatok 9.10.2015.

Po krátkom úvodnom hudobnom vstupe v podaní fantastickej Terézie Králikovej sa ujal slova kurátor a zároveň manžel maliarky PhDr. Bohumír Bachratý, CSc.

Podľa pána Bachratého je výstava  pozvaním do krajiny spomienok. Ako povedal, spomienky majú svoje farby, rytmus,  majú svoje nálady,  melódiu a  reč a čo je najkrajšie,  spomienky majú aj svoje ticho.

Vystavené maľby sú výberom z autorkynej tvorby a ako sama povedala,  väčšinou tvorí v cykloch, takže mnohé obrazy majú ešte ďalšie variácie a pokračovanie a jej diela sú o tom, že trochu poézie nikoho nezabije.

Ťažiskom pre jej  celoživotnú tvorbu je motív krajiny.

Doporučujeme  pozrieť si video, v ktorom je fantasticky podané rozprávanie nielen o výstave samotnej, ale aj hlboké myšlienky o kultúre v podaní pána Bachratého.

Na záver ešte doplníme, že táto predajná a vskutku zaujímavá výstava je nainštalovaná v Galérii na Tehelnej a je dostupná do 5.11.2015 v pracovných dňoch od 8:00 do 17:30 hod.  a v sobotu od 9:00 do 11:45 hod.  a vrelo ju odporúča

Eva B. Linhartová

maliarka, členka Slovenskej výtvarnej únie – Spoločnosť voľných výtvarných umelcov a ART Club 60+8. Rodáčka z Prahy (1943) v rokoch 1958 – 1962 absolvovala výtvarné štúdium na škole umeleckého priemyslu v Bratislave, odbor keramika, prof. T. Lugs. Od roku 1979 výtvarníčka v slobodnom povolaní.

Tvorba: kresba, ilustrácie, maľba, pastel, grafika, textil.

Od roku 1979 viac ako 50 autorských výstav a účasť na kolektívnych výstavách doma a v zahraničí. Žije a tvorí v Bratislave a na Hornej Rovni (Štiavnické Bane).

Video

Fotografie

Článok, foto a video: Ján Števonka.

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogerom sa páči toto: