Zvolenské Slávistky famóznou hrou vyhrali nad Seničankami

slavia-tu-zvolen-tanec

Na záver a po víťazstve si naše extraligové ženy TJ Slávia TU Zvolen zatancovali víťazný tanec. Foto: ZV-podujatia.

V neobvyklý deň v stredu 14.10.2015 sa v športovej hale na sídlisku Západ konal volejbalový zápas 4. kola v kategórii extraliga žien. Do Zvolena prišli svoje volejbalové umenie predviesť a zmerať si sily s našimi ženami z TJ Slávia TU Zvolen ženy z klubu SVK DDK-LED Senica, ktoré sú momentálne v rebríčku  na 6. mieste. Herne rozhodne zaujímavý zápas napokon lepšie zvládli naše ženy, ktoré svojou húževnatou hrou,   veľkým chcením a povzbudzovaním fanúšikov z  tribúny po 80-tich minútach vyhrali a pripísali si prvé body do tabuľky. Priebeh zápasu

Prvý set išiel našim ženám ako po masle a aj povzbudzovanie  z  tribúny im pomohlo  pri postupnom zvyšovaní náskoku.  Seničanky sa postupne dotiahli a zrovnali stav tohto setu na 9:9, ale opät sa vrátili do rytmu naše ženy a postupne ťahali tento set k víťazstvu. Za stavu 22:20 si brala naša striedačka oddychový čas nielen na vydýchanie, ale aj na taktické pokyny, ktoré rozhodne zabrali a číslo 25:24 bolo jasným dôkazom, že prvý set je náš 1:0

Začiatok druhého setu bol v podaní našich žien, ktoré si vytvorili mierny náskok. Seničanky však zabrali a za stavu 9:10 sa ujali vedenia. Za stavu 11:14 si bral náš klub oddychový čas, ktorý rozhodne pomohol a aj tento set bol našim víťazstvom 2:0

Posledný set bol jednoducho fantastický. Naše baby hnané fanúšikmi a  aj túžbou po víťazstve sa posúvali so značným bodovým náskokom až do konca tohto pre nich víťazného setu,  čo zároveň aj znamenalo celkové víťazstvo zápasu 3:0 a prvé body do tabuľky. V tabuľke sa posunuli na 7. miesto a za sebou majú Seničanky a Prešovčanky.