Zvolenské hokejistky dokázali bodovať v Topoľčanoch

zvolen-topolcany-hokej-zeny

Ilustračné foto.

Zvolenčanky cestovali v nedeľu 17.2.2013 na ľad súpera ako outsiderky, keďže v tabuľke ich delili 4 priečky. Na súpiske našim dievčatám chýbali 4 ķľúčové hráčky, no na svoj prvý zápas nastúpila len 15-ročná Tatiana Ivanová. Zvolenu sa vstup do zápasu absolútne nevydaril. V úvodných 2 minútach inkasovali hneď 2-krát. Potom však zlepšili korčuľovanie a hra sa vyrovnala. Domáce nedokázali v 1. tretine využiť 3 presilovky, aj keď niekoľkokrát zvonila tyč Hrčkovej bránky.

Do 2.tretiny vstupovali Zvolenčanky s cieľom streliť gól a priblížiť sa k možnosti zisku cenných bodov. To sa im podarilo v 26.minúte, keď si od modrej čiary medzi kruhy zbehla obrankyňa Nosáľová a švihom prekonala domácu brankárku. Tento impulz naše dievčatá nabudil, naopak hráčky Topoľčian znervózneli, čoho výsledkom bol oddychový čas. V prostrednej časti už ďalší gól nepadol, aj keď na oboch stranách sa vyskytli gólové príležitosti.

3.tretina sa niesla v snahe o vyrovnanie našich dievčat. To prišlo v 53.minúte, keď po dorážke skórovala Ťavodová. Domáce sa snažili vsietiť rozhodujúci gól, no Zvolenčanky im to svojou bojovnosťou a obetavosťou nedovolili.

Po riadnom hracom čase bol teda stav nerozhodný 2:2 a na rad prišlo 5-minútové predĺženie. V ňom rozhodla o výhre domácich v presilovke nechytateľnou strelou Mikesková, iba 59 sekúnd pred koncom. Zvolenčanky si tak pod Pustý hrad nečakane priviezli 1 bod.

Veľkou mierou sa na tomto výsledku podielala aj brankárka Hrčková, ktorá na ligový zápas nastúpila až po vyše 2 mesiacoch, no dokázala chytiť 52 súperových striel a predviedla niekoľko krásnych zákrokov. Mladá hráčka Ivanová v premiére preukázala svoju dravosť i rýchlosť a ukázala, že v budúcnosti bude patriť k oporám svojho tímu.

Góly v zápase – 3:2 (2:0, 0:1, 0:1, 1:0)

  • 1:0 – 19 Miriam Mikesková (23 Viktória Vanerková) 
  • 2:0 – 92 Patrícia Vlková (19 Miriam Mikesková, 6 Katarína Mináriková)
  • 2:1 – 18 Monika Nosáľová (86 Katarína Ťavodová)
  • 2:2 – 86 Katarína Ťavodová (21 Ivana Ivanová)
  • 3:2 – 19 Miriam Mikesková (6 Katarína Mináriková, 4 Veronika Čerňanová)

HC Topoľčany

  • 29. Soňa Hullová, 4. Veronika Čerňanová, 35. Barbora Latečková , 16. Kristína Machová, 14. Katarína Drličková , 11. Romana Košecká , 23. Viktória Vanerková, 6. Katarína Mináriková, 92. Patrícia Vlková, 19. Miriam Mikesková, 21. Barbora Búliková

ŽHKm Zvolen 

  • 4. Barbora Trenčanová, 5. Natália Milanska, 17. Miriam Augustínová, 18. Monika Nosáľová, 21. Ivana Ivanová, 23. Andrea Orolínová, 27. Miroslava Bartková, 32. Tatiana Ivanová, 33. Adriana Hrčková, 38. Nina Branická, 86. Katarína Ťavodová

Článok: Andrea Orolínová. Foto: Ján Števonka.

Sledujte ZV-podujatia.com na FacebookuGoogle+ a Twitteri

Podobná téma

Pridaj komentár

Zadajte svoje údaje, alebo kliknite na ikonu pre prihlásenie:

WordPress.com Logo

Na komentovanie používate váš WordPress.com účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Google photo

Na komentovanie používate váš Google účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Twitter picture

Na komentovanie používate váš Twitter účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Facebook photo

Na komentovanie používate váš Facebook účet. Odhlásiť sa /  Zmeniť )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.