• Po. feb 6th, 2023

Počas dvoch dní to vo Zvolene žilo v Olympijskom duchu

roh-2015-zvolen-skupinova
Foto: ZV-podujatia

Plno kvalitných zápolení v rôznych športových disciplínach a na záver ako pocta a zadosťučinenie Depešáci.

Reč je o treťom ročníku Regionálnych olympijských hier,  ktorý sa konal počas dvoch dní vo Zvolene v sobotu 29.8.2015 a nedeľu 30.8.2015 a bol určený športovcom a verejnosti. ROH 2015 prebiehal súbežne s oslavami SNP vo Zvolene a SIAF-om na Sliači.

Ako to už býva na olympiádach, jednotlivé športové zápolenia sa konali na rôznych miestach v meste.

Na Bakovej jame sa už v sobotu konalo bežecké zápolenie všetkých vekových kategórií pod názvom Vypni Comp a poď von. Súbežne sa na opačnej strane mesta na umelej tráve športového klubu MFK Zvolen konal XXIII. ročník Turnaja o pohár primátorky mesta Zvolen. Po tuhých bojoch napokon zlaté medaily dostali na krk hráči tímu Oranjes.

Nedeľa bola v telocvičniach na ZŠ mládeže v znamení volejbalu, kde prebiehali zápasy dievčat a chlapcov v kategórií junior. Neskôr sa na trávnatej ploche za telocvičňami konali ešte futbalové zápolenia malých šarvancov.

Okrem toho sa ešte počas nedeľného dňa konal v športovom areáli Hájik v Lieskovci tenis, kde si to rozdalo 24 súťažiacich.

Pred slávnostným vyhlásením výsledkov pri pódiu sa na trávnatej ploche pri fontáne predstavili so svojim programom parkouristi zo skupiny Slovak Freerun Family, ktorí predviedli super program a po nich pokračovali v športovom duchu členky športovo-tanečného klubu B-Star v zostavách vo fitness dievčat.

Po tomto sprievodnom programe došlo pred pódiom na odovzdávanie cien tým najlepším v jednotlivých kategoriách a samotné medaily vešala na krk primátorka mesta Zvolen Lenka Balkovičová, ktorej po boku sekundoval Marek Rojík.

Na samotný záver ako klinec programu hier vystúpili dve hudobné skupiny. Na úvod ako predskokan to bola naša zvolenská Community of Fools, ktorej to tento večer dá sa povedať po hudobnej stránke nevyšlo tak,  ako by si to pravdepodobne predstavovala.

Po krátkej pauze medzi jednotlivými kapelami to po 21:00 pekelne a neskutočným hudobným prejavom odpálila česká Depeche Mode revival band. Ich predstavenie sa dá ťažko opísať, bolo treba to jednoducho zažiť,  lebo to bolo niečo fantastické.

Tak  takýto mal v skratke priebeh 3. ročník ROH 2015 v našom meste.

Výsledky

Volejbal

Dievčatá

 1. Levice
 2. Zvolen
 3. Žiar nad Hronom

Chlapci

 1. Košice
 2. Nové Mesto Nad Váhom
 3. Zvolen

XXIII. ročník Turnaj o pohár primátorky mesta Zvolen

 • Oranjes

Futbal – šarvanci

 • MFK do 8. rokov
 • MFK do 9. rokov
 • MFK do 10. rokov

Tenis

 1. Darmatiová a Sotáková
 2. Klanduchová a Pinková
 3. Krnáč a Klandúch

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka