Careta aj po III. kole Ligy ZPPS na čele

vasilova_kmetkova_hatiarova

50 m BF 1.miesto Hana Vasilová, 2. miesto Zuzana Kmeťková, 3. miesto Elisabeth Hatiarová

TS: LIGA ZPPS 2015 v plutvovom plávaní pokračovala 10. 10. 2015 III. kolom  na plavárni v bratislavskej IUVENTE. Za Klub vodných športov Careta pri TU vo Zvolene sa ho zúčastnilo len 22 pretekárov, čo je oproti I. a II. kolu výrazný pokles o viac ako o polovicu. Na nízkom počte pretekárov sa podpísala stále zatvorená zvolenská plaváreň. Nedostatok pretekárov sa prejavil hlavne v najmladšej kategórii, pretože v septembri nedošlo k postupu  nových členov z plaveckej prípravky do tréningového tábora plutvových plavcov. Sťažené tréningové podmienky znemožňujú mnohým pretekárom pravidelnú a intenzívnu prípravu. Napriek tomuto hendikepu a tretiemu miestu v tomto kole za Oceánom Bratislava a Calypsom Zvolen, si  KVŠ Careta Zvolen udržal vedúcu pozíciu v celkovom hodnotení Ligy ZPPS.

Najsilnejšou vekovou kategóriou „Careťákov“ sú dievčatá E (10 – 11 rokov). Bratislavská plaváreň priala najmä Hane Vasilovej, ktorej sa na trati 15m RP/10 m PP (plávanie s monoplutvou pod vodou) podarilo časom 10.53 vyrovnať slovenský rekord Daniely Kršiakovej z roku 2010. Na tejto trati Zvolenčanky dominovali a vyplávali si všetky tri miesta: 2. miesto obsadila Zuzana Kmeťková a na treťom bola Elisabeth Hatiarová.

Hanke Vasilovej sa aj v disciplíne 50 m BF (plávanie s klasickými plutvami) časom 26.52 podarilo vyrovnať 5 rokov starý slovenský rekord „Careťáčky“ Zuzany Hraškovej. K tomu pridala striebro v disciplíne 200 m PP (plávanie s monoplutvou). Ľubomíra Sopková si vyplávala 1. miesto na trati 200 m PP a druhé miesto na 50 m BF.

Z chlapcov v tejto kategórii sa umiestnil Jakub Hraško na 2. mieste v rýchlostnej disciplíne 15m RP/10 m PP a na 3. mieste na trati 200 m PP.

Z individuálnych výkonov treba pochváliť i Šimona Tótha, ktorý v bratislavskom bazéne vo vekovej kategórii D (12 – 13 rokov) vyplával dve 1. miesta (25 m RP a 100 m PP) a jedno 2.  miesto za 200 m BF. V tejto kategórii si Daniel Michalčák vyplával 3. miesto za 25 m RP. Jediná zástupkyňa dievčat v tejto kategórii Victoria Mináčová zabojovala medzi staršími dievčatami a vybojovala dve strieborné medaily za 100 m PP a 200 m BF.

V najstaršej kategórii C (14 – 15 rokov) Michal Vasil obsadil v disciplíne 50 m PP a 50 m BF druhé miesta. Adam Kminiak bol na 200 m PP druhý a na 50-metrových tratiach dvakrát tretí. Medzi dievčatami sa umiestnila Barbora Pálková v disciplínach  50 m PP a 200 m PP na 3. mieste a jedno tretie miesto obsadila na 50 m BF aj Terézia Hanzelová.

Medzi najmladšími vo vekovej kategórii F (do 9 rokov) klub reprezentovali len traja pretekári. Ako jediný chlapec Jakub Mlynárik vybojoval na 50 m BF s rovnakým časom 2. – 3 . miesto a na 200 m BF získal bronzovú medailu.

Darilo sa aj štafetám na trati 4 x 50 m BF. Štafeta E v zložení Vasilová, Hatiarová, Hraško, Sopková a štafeta C (Šimková, Pálková, Kminiak, Vasil) zaplávali najrýchlejšie časy a obsadili 1. miesta. Štafeta D (Mináčová, Matej, Michalčák, Tóth) skončila tretia.

Spolu si plavci z Carety vyplávali 22 individuálnych pódiových umiestnení a tri v štafetách.

Pochvalu si zaslúžia všetci zúčastnení pretekári za bojovnosť a za dosiahnuté časy, veď viacerí si zlepšili svoje osobné maximá, a to i napriek výraznému obmedzeniu tréningov a únave z dochádzania na tréningy do susedných miest. Obdiv si zaslúžia všetci tréneri, ktorí celý svoj voľný čas trávia so svojimi zverencami striedavo v Banskej Bystrici a Žiari nad Hronom.

Finálové kolo Ligy ZPPS 2015 sa uskutoční pod organizačnou taktovkou KVŠ Careta 14. novembra na plavárni v Banskej Bystrici. Veríme, že Careta aj tento rok zabojuje a obháji prvé miesto v slovenskej klubovej súťaži mládeže piatykrát po sebe.

TS: a foto (VD)