Martinčanky si zaknihovali víťazstvo vo Zvolene

zhkm-zvolen-mhk-martin-25

Radosť našich žien po úvodnom góle. Foto: ZV-podujatia.

Po dvojročnej odmlke sa na zvolenskom zimnom štadióne predstavili hráčky MHK Martin. Zvolenčanky sa do zápasu pustili s chuťou a už v 6. minúte strelila svoj prvý gól v drese ŽHKm Majeríková. Domáce hráčky i naďalej tlačili súpera, no z množstva šancí sa im už nepodarilo skórovať. Druhá tretina bola vyrovnanejšia, Martinčanky sa snažili vyrovnať, čo sa im aj v 28. minúte podarilo. „Bryndziarky“ si i naďalej vytvárali množstvo gólových šancí, no opäť doplácali na slabú efektivitu. Naopak, hráčkam spod Turca sa v 2. tretine podarilo skórovať ešte dvakrát. Záverečná tretina sa niesla v rovnakom duchu ako tá predchádzajúca. Domácim hokejistkám sa i naďalej nedarilo prekonať Zuziakovú, naopak Martinčanky hrajúce v psychickej výhode sa dokázali presadiť ešte dvakrát.

Tento zápas bol posledným pre zvolenskú odchovankyňu Ninu Branickú, ktorá odchádza za štúdiom do Prahy. Aj touto cestou jej chceme poďakovať za krásne roky strávené v našom drese a želáme jej veľa úspechov v novom pôsobisku.

ŽHKm Zvolen – MHK Martin 1 : 5  (1:0, 0:3, 0:2)

• Góly: 6. MAJERÍKOVÁ (Beláňová) – 1:0 (v oslabení) – 28. RUMANOVÁ (Fedorová) – 1:1, 31. RAFAJOVÁ – 1:2, 39. BABIAKOVÁ (Fedorová, Veliká) – 1:3, 44. DRLIČKOVÁ (Veliká) – 1:4, 51. FEDOROVÁ (Babiaková) – 1:5 (v oslabení)
  • Strely: 43 : 31
  • Rozhodovali: BABELIAK J.,  ROJÍK P.,  GREGUŠ J. – 76 divákov
  • ŽHKm Zvolen: Hrčková – Augustínová, Beláňová, Branická, Časnochová, Chmelíková, Giertlová, Ivanová I., Janicová, Kamenická, Lamperová, Majeríková, Orolínová, Sakalíková, Trenčanová,  Tréner: Fecko Jozef
  • MHK Martin: Zuziaková – Babiaková, Drličková, Fedorová, Fundáreková, Gauríková Z., Gauríková B., Görögová, Pápešová, Rafajová, Rumanová, Sušienková, Veliká, Vojtková , Tréner: Farkaš Jozef

Článok: Andrea Orolínová, foto: Ján Števonka