• St. mar 29th, 2023

Zvolenské basketbalistky vyhrali nad vojvodkyňou z Klosterneuburgu

BK ZŠ Zvolen (žltá) - BK Duchess Klosterneuburg (tmavá)
Rozskok. Foto: ZV-podujatia

V prvý novembrový víkend sa okrem iných športových zápolení hrali aj dva basketbalové zápasy. Jeden v sobotu a druhý v nedeľu v kategórii 1. liga žien ASWBL.

V sobotu 7.11.2015 prišiel do Zvolena ženský rakúsky BK Duchess Klosterneuburg,  s ktorým za posledné dva roky nemajú naše ženy priam fantastickú bilanciu, ale ako sa povie, raz to musí prísť.

Od samého začiatku napínavého zápasu sa bolo na čo pozerať a ten, kto pravidelne chodieva na basketbalové zápasy vie, že aj 10 bodový náskok nad súperom počas zápasu neznamená nič a všetko sa dovarí až v poslednej štvrtine.

Poďme sa teda pozrieť na to, ako to celé prebiehalo.

Od úvodu bolo vidieť pekný basketbal, naše ženy síce strácali na súperky do polovice štvrtiny 2 body, ale to do záveru prvého dejstva zúročili. Pár minút pred koncom štvrtiny dali súperkám pár super košov a bolo zaraz 16:10

V druhom dejstve pokračovali naše vo víťaznom ťažení a zdalo sa, že všetko je na správnej ceste. Avšak pred prestávkou zlepšili hru Rakúšanky a stiahli náskok našich báb na 5 bodov 30:25.

Po prestávke začal bojovný basketbal a rozhodne bolo vidieť, že súperky sa chcú vrátiť do hry a zamiešať karty. Naše im opätovali podobnou hrou a držali ich na rozdiel 10 bodov, ale v závere predposledného dejstva bol stav fantastických 47:39.

Najdramatickejšie chvíle prišli v poslednom dejstve, kedy sa rozhodlo až pár minút pred koncom zápasu. Miestami sa zdalo, že zápas napokon prehráme, ale dôležité body získané cca 2 minúty pred koncom zápasu  naše bránili stoj čo stoj. Po záverečnom hvizde bolo vidieť na tabuli zaknihovaný stav 69:65

Na druhý deň  v nedeľu 8.11.2015 sa hral ďalší zápas v 1. lige žien ASWBL a to konkrétne BK ZŠ Zvolen – UBI Graz a o tom prinesieme reportáž už onedlho.

Tabuľka

Fotografie

Článok a foto: Ján Števonka.